تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مهر, ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۱:۵۴
کد خبر : 33984
​انتشارات سرو دانا در دزفول منتشر کرد؛

قصه‌های جنگ به روایت خانواده‌های شهدا و رزمندگان تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول

کتاب «قصه‌های جنگ به روایت خانواده‌های شهدا و رزمندگان تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول» اثر بابک جلالی، نورالدین اسلامی و پویان صدریان، توسط انتشارات سرودانا منتشر شد.

قصه‌های جنگ به روایت خانواده‌های شهدا و رزمندگان تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول

به گزارش دزنا۲۴، انتشارات سرو دانا که ناشری فعال در شهرستان دزفول است کتاب «قصه‌های جنگ به روایت خانواده‌های شهدا و رزمندگان تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول» اثر بابک جلالی، نورالدین اسلامی و پویان صدریان را با شمارگان دو هزار نسخه، ۱۸۲ صفحه و بهای ۱۰ هزار تومان منتشر کرد. این کتاب شامل تاریخ شفاهی رزمندگان دزفولی است.

کتاب شامل چهار فصل است. فصل نخست به مجموعه خاطرات، زندگینامه و تصاویر شهید والا مقام تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول یعنی شهید غلامرضا قزباف نژاد اختصاص پیدا کرده است. نویسندگان در فصل دوم به مجموعه خاطرات پراکنده رزمندگان سلحشور این تیپ پرداخته‌اند.

فصل سوم کتاب به مصاحبه‌های کارگروه دفاع مقدس تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول با جمعی از ایثارگران این تیپ اختصاص یافته است. از جمله چهره‌هایی که گفت‌وگوهای آنها در این فصل منتشر شده می‌توان به عبدالکاظم مکی زاده، رحیم حیدر زاده و… اشاره کرد. فصل چهارم نیز شامل تصاویر و عکس‌های هشت سال دفاع مقدس رزمندگان این تیپ است که برای نخستین بار رنگ انتشار را به خود دیده‌اند.

شهید غلامرضا قزباف نژاد که در عملیات کربلای پنج در شلمچه به شهادت رسید از چهره‌های شاخص تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول است. این شهید بزرگوار که در سال ۱۳۳۹ متولد شد در سال ۱۳۵۸ یعنی درست یک سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب و نیل به آرزوی خدمت به اسلام، به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمده بود.

منبع: ایبنا

اشتراک مطلب با :