تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مهر, ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۱:۵۹
کد خبر : 33974
مسعود اوژن رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دزفول در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار دزنا گفت:

آموزش ۲ هزار و ۲۹۳ نفر در ۶ ماهه اول سال جاری در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دزفول

مدرک دوره های آموزشی و فنی حرفه‌ای گواهی بر اثبات گذراندن استاندارد های شغلی است و راهی برای اخذ مجوز کسب از تمامی اصناف و مشاغل می باشد

آموزش ۲ هزار و ۲۹۳ نفر در ۶ ماهه اول سال جاری در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دزفول

🔹به گزارش دزنا ۲۴؛ مسعود اوژن رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دزفول در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار دزنا گفت: این مرکز آموزشی در دو بخش خواهران و برادران فعالیت دارد، که کلاس ها و دوره های آموزشی برادران به انضمام مراکز ثابت فنی و حرفه ای در محل های دیگری مانند پادگان های ۲۹۲ زرهی، پشتیبانی جنوب غرب کشور، پایگاه چهارم شکاری، پادگان شهید باکری، نیروی انتظامی و بسیج برگزار میگردد.

🔹وی ادامه داد: در بخش های روستایی دوره های آموزشی بانوان مانند کلاسهای نقاشی، خیاطی، کیف دوزی، داروهای گیاهی و دیگر رشته ها، بنا بر تقاضای اهالی در محل روستا برگزار می گردد.

🔹اوژن بیان نمود: مرکز فنی و حرفه‌ای با تمام اصناف در ارتباط بوده و تا به امروز شاهد همکاری‌های خوبی با یکدیگر هستیم؛ همچنین برای تمامی رشته ها، آموزش مهارت آموزی در محیط واقعی کار را مهیا نموده ایم و در حال حاضر هم ۸۰ آموزشگاه خصوصی تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای در سطح شهرستان دزفول جهت دسترسی هنرجویان به رشته های بیشتر فعالیت دارند.

🔹رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دزفول اظهار کرد: در ۶ ماهه سال جاری به ۲ هزار و ۲۹۳ نفر معادل ۲۵۶ هزار و ۳۰۵ نفرساعت در بخش دولتی آموزش ارائه داده شده است.

🔹وی تشریح کرد: مدرک دوره های آموزشی و فنی حرفه‌ای گواهی بر اثبات گذراندن استاندارد های شغلی است و راهی برای اخذ مجوز کسب از تمامی اصناف و مشاغل می باشد

🔹در رشته‌های سنگین و مربوط به حوزه برادران درصد قبولی هنرجویان حدود ۸۰ درصد می باشد که این میزان در رشته هایی که بانوان در آن شرکت می‌کنند بسیار بالاتر است.

🔹مسعود اوژن اذعان نمود: سازمان فنی و حرفه ای تحت نظارت سازمان جهانی یونسکو می باشد، بر همین اساس هنرجویانی که موفق به کسب مدرک پایان دوره های سازمان فنی و حرفه ای می شوند، می‌توانند با ارائه مدرک خود به سایر کشورها مهاجرت نموده و مشغول به کار شوند؛ همچنین از دیگر مزایای مدارک فنی و حرفه ای می توان به دریافت وام از صندوق کارآفرینی، امکان استفاده از بیمه درمانی و بازنشستگی تامین اجتماعی، بصورت خویش فرما فقط با پرداخت ۱۰% حق بیمه، اخذ زمین در شهرک های صنعتی بصورت اقساطی از اداره صمت و سایر مزایا و امکانات اشاره نمود.

🔹رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دزفول در پایان گفت: دوره های آموزش مهارت فرصت خوبی برای افراد جویای کار می باشند که با گذراندن هر کدام از دوره ها میتوانند با استفاده از مزایای گواهی پایان دوره وارد بازار کار شوند.
منبع: دزنا۲۴

✍🏻گزارش از: مریم صاحب محمدی خبرنگار دزنا۲۴

اشتراک مطلب با :