تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , شهریور, ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۳:۵۳
کد خبر : 33939

جلسه شورای آموزش و پرورش در شهرستان دزفول برگزار شد.

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دزفول امروز ۱۲ شهریور ماه ۹۸ با حضور مدیران ارشد این اداره به ریاست مهدی چلوی معاونت سیاسی و امنیتی فرمانداری در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار گردید.

جلسه شورای آموزش و پرورش در شهرستان دزفول برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دزنا۲۴؛ عبدالمحمد جرجانی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دزفول در ابتدای این جلسه ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: با توجه به تقارن بازگشایی مدارس و ایام سوگواری باید مراسمات به گونه‌ای برگزار شوند تا باعث سوء استفاده دشمن از این موضوع نشویم.

جرجانی بیان داشت: افتتاح چند پروژه اعم از بهره‌برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه پگاه پریدار با زیربنایی حدود یک هزار و ۱۰۰ مترمربع در منطقه ۸۶ هکتار مخصوص دانش آموزان استثنائی و با صرف اعتبار ۱۰ میلیارد ریال توسط خیر و ۱۵ میلیارد ریال توسط دولت، مدرسه ۱۲ کلاسه دکتر طاووسی با زیربنای ۲ هزار و ۴۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال توسط خیرین و دولت، مدرسه ۱۴ کلاسه امیرالمومنین با زیربنای ۳ هزار متر و اختصاص ۳۵ میلیارد ریال توسط خیرین، توسعه ۴ کلاسی مدرسه شهید مدنی با زیربنای ۲۵۰ متر با اعتبار چهار میلیارد ریال و احداث کتابخانه در دبیرستان کوثر با صرف ۳ میلیارد ریال هزینه از سوی خیرین و دولت در دستور کار ما قرار دارد، که بر این اساس در مجموع ۹۵ کلاس با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال وارد چرخه آموزش و پرورش خواهند شد.

وی ضمن بیان این مسئله که سعی بر آن داریم که ساخت و ساز مدارس را به سوی مناطق محروم و روستایی سوق دهیم، چرا که دارای مردمانی صبور و شایسته هستند، افزود: پس از درخواست مردم شهر امام برای ساخت مصلی نماز جمعه، زمینی از آموزش و پرورش با مساحت ۳هزار متر در محل مورد نظر برای این کار اختصاص یافت که در قبال آن زمینی با مساحت ۵ هزار متر برای ساخت ساختمان های آموزشی به آموزش و پرورش اهدا شد.

عبدالمحمد جرجانی گفت: زنگ شکوفه های انقلاب در ۳۱ شهریور ماه و زنگ شروع سال تحصیلی اول مهرماه در مدرسه خدیجه معرف پور به صدا در می آید.

زهره علی پناهی مدیر دانشگاه فرهنگیان حضرت خدیجه کبری، در این جلسه گفت: شهرستان دزفول دارای دو دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها می باشد؛ دانشگاه فرهنگیان وظیفه آموزش و تربیت نیرو برای سازمان آموزش و پرورش را به عهده دارد که دانشگاه فرهنگیان حضرت خدیجه کبری شهرستان دزفول طی دو سال اخیر با توجه به جذب ۸ برابری دانشجو از طریق کنکور با مشکل کمبود فضای آموزشی و خوابگاهی مواجه شده است؛ همچنین فرسایش ساختمان‌های در اختیار دانشگاه فرهنگیان و کمبود نیروی انسانی از معضلات مهم این دانشگاه هستند.

علی‌پناه تشریح کرد: سهمیه ای جهت توسعه به دانشگاه فرهنگیان دزفول اختصاص یافت که متاسفانه به درستی از آن استفاده نشد که این اشتباه موجب ریزش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دزفول گردید، به گونه ای که گروه آموزش ابتدایی از ۷ گروه به ۳ گروه آموزشی کاهش پیدا کرد.

وی افزود: این بی توجهی و ریزش آمار دانشجویان زنگ خطری برای شهرستان دزفول که محل اولین دانشگاه جهان است، می باشد؛ شهرستان دزفول از نظر علمی، امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است و حفظ دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک ظرفیت و پتانسیل حمایت تمامی مسئولین و سازمان‌ها را می طلبد.

سید محمدعلی قاضی امام جمعه شهرستان دزفول گفت: دانشگاه فرهنگیان از آن جهت که در تربیت نیروی انسانی که در ساختار آموزش و پرورش کاربرد دارد نقش بسزایی ایفا میکند نیازمند توجه بیشتری است و به دلیل هیئت امنایی شدن، این دانشگاه نباید فقط از حمایت مسئولین فارغ شود؛ توجه داشته باشیم که مولد نیروی آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان می باشد و وضعیت فعلی این دانشگاه در تراز شهرستان دزفول نیست.

قاضی اذعان کرد: حمایت همه جانبه از دانشگاه های فرهنگیان دزفول از نیازهایی است که در کوتاه مدت باید برطرف و ساختمان آن در دراز مدت بازسازی شود، حتی می توان ساختمان یکی از مدارس نوساز و واجد شرایط را با ساختمان دانشگاه معاوضه نمود.

پور ابراهیمی معاون آموزش و پرورش استان خوزستان در خصوص برنامه‌های هفته دفاع مقدس در مدارس سطح شهرستان گفت: حضور و سخنرانی رزمندگان و جانبازان به عنوان یادگاران دفاع مقدس، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، بازدید از موزه دفاع مقدس و اجرای برنامه هایی با مضمون دفاع مقدس در مراسمات صبحگاهی از مراسمات تدارک دیده هفته دفاع مقدس می‌باشند.

در پایان این جلسه سید مهدی چلوی معاون سیاسی و امنیتی فرماندار گفت: فرمانداری حامی و پیش‌برنده اموری است که نیاز به حمایت دارند و مشکلاتی که برای دانشگاه فرهنگیان دزفول پیش آمده را می‌توان به تغییرات ساختاری آن از زیر نظر سازمان آموزش و پرورش به هیئت امنایی و مستقل شدن نسبت داد چرا که این امر باعث حمایت و همکاری کمتر دستگاه‌ها با این دانشگاه شده است، در صورتی که امتیاز این دانشگاه به شهرستان‌هایی داده شد که تمامی امکانات در آن مهیا بوده پس حل معضلات پیش آمده همکاری همه جانبه دستگاه‌ها را می طلبد و برای حل بهتر مشکلات دانشگاه های فرهنگیان شهرستان، کمیته تخصصی تشکیل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بحث کمبود کاغذ مشکلی است که تمامی کشور با آن مواجه هستند اما با پیگیری هایی که توسط سرپرست فرمانداری صورت گرفت این معظل در شهرستان دزفول برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع: دزنا۲۴
گزارش از: مریم صاحب محمدی خبرنگار دزنا۲۴

اشتراک مطلب با :
, ,