- سایت خبری تحلیلی دزفول – دزنا۲۴ - http://dezna24.com -

برگزاری چهل و یکمین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی هفته دولت در فرمانداری شهرستان دزفول

به گزارش دزنا۲۴؛ محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول ضمن تبریک دهه ولایت و امامت گفت: هدف از نامگذاری هفته دولت گرامی داشتن خون شهیدان، محمد علی رجایی و محمدجواد باهنر می‌باشد؛ چرا که اولویت اصلی ما پاسداشت خون شهدای نظام و انقلاب اسلامی می‌باشد.

حیدری بیان نمود: منتهی شدن عید ولایت و امامت به هفته دولت افتخاری است که دستگاه‌های دولتی و اجرایی باید آن را مغنتم شمارند و فعالیت‌های خود را مزین به این عید مبارک نمایند.

وی افزود: باید با پشتکار و مشارکت دشمن را در رسیدن به اهداف ناکام سازیم؛ دشمنان اسلام و انقلاب در تلاش هستند با استفاده از وهابیت و سلفی گری، غدیر را از نظر امنیتی و فقهی و کلامی خدشه‌دار نمایند.

محمدعلی دوایی، شهردار شهرستان دزفول گفت: شهرداری در هفته دولت ۱۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری دارد، که شامل افتتاح ساختمان شهرداری منطقه ۳، سه پارک در مناطق شمال، جنوب و بافت قدیم شهرستان، کارخانه پیر و لیز، راه اندازی سایت پسماند زباله های عفونی و ۴ مورد زیرسازی می باشند.

رئیس اداره شیلات شهرستان دزفول گفت: ۴۴ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در روستای شوهان به اداره شیلات واگذار شد، که یک هزار و ۲۰۰ تن ماهی خاویاری در این مزارع تولید می‌شود.

امان‌اله باقریان افزود: هر قطعه از زمین های واگذار شده ۹ هزار متر مربع بوده و چهار قطعه زمین با مساحت ۲۵۰۰ متر برای صنایع وابسته به شیلات در نظر گرفته شده است.

وی ضمن بیان اینکه، در حال حاضر در دزفول یک مزرعه پرورش ماهی خاویاری با تولید ۵۰ تن گوشت و ۵۰۰ تن خاویار وجود دارد، اذعان داشت: هزینه مورد نیاز برای هر مزرعه ۲۰ میلیارد ریال می‌باشد و در تلاش هستیم که تعدادی از مزارع برای اواخر سال جاری آماده بهره برداری شوند.

باقری گفت: صرفه اقتصادی، ارزش غذایی و وجود آب و خاک مناسب، دزفول را به بهترین محل برای تولید ماهیان خاویاری تبدیل کرده است که با اجرای این طرح ها برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد و تاکنون آب آشامیدنی و ساخت و ساز این مجتمع فراهم شده و آب مزارع هم در حال تامین می باشد.

احمد زارعی، مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: یک گلخانه تولید نشا با مساحت ۴۵۰۰ متر مربع و یک گلخانه تولید نشای دیگر با مساحت ۱۱ هزار متری با اشتغالزایی برای ۷ نفر در هفته دولت افتتاح خواهد شد، که در مجموع اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برای هر دو گلخانه صرف شده است.

زارعی تشریح کرد: یک کیلومتر از ۸ کیلومتر کانال گورسفید که پوشش دهنده ۳ هزار هکتار از مزارع کشاورزی است در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

در این جلسه افتتاح دو چمن مصنوعی در کوی مدرس و زیبا شهر، طرح نهال کاری و آبخیزداری در روستای لیوس و با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال. گسترده شدن فضای بهداشتی شهرستان دزفول به مساحت یک هزار و ۸۰۰ متر، تکمیل باند دوم جاده دزفول به شوشتر و برق‌دار کردن چهار روستای دزفول در دستور کار هفته دولت قرار گرفتند.

از دیگر برنامه‌ها و افتتاح پروژه ها به مناسبت هفته دولت که در جلسه امروز مطرح شد می‌توان به راه اندازی واحد بتن آماده با اعتباری ۲۷ میلیارد ریالی و اشتغالزای ۸ نفر، خط تولید مرغ با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد ریال، توسعه کارتون سه لایه محمد بویه با صرف اعتباری ۳۰ میلیارد ریالی و طرح تولید MDF در روستای منتظری و افتتاح مجتمع تجاری گلباران اشاره نمود .

به گزارش دزنا ۲۴؛ ۸ کیلومتر خط انتقال آب و فاضلاب منطقه زیباشهر با تخصیص اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال، افتتاح ساختمان جدید امور آب شمال غرب، افتتاح سوله ورزشی صالحین در مناطق روستایی، افتتاح دفتر شعبه اقماری کارگزاری بیمه تامین اجتماعی در منطقه بهاران از دیگر برنامه های دستگاه های اجرایی در هفته دولت می باشند.

انتهای پیام/۸۱۲
خبرنگار: مریم صاحب محمدی
منبع: دزنا۲۴

اشتراک مطلب با :