تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مرداد, ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۸:۰۱
کد خبر : 33917
محمد حیدری گفت:

آیین تجلیل از خبرنگاران توسط فرمانداری شهرستان دزفول برگزار گردید.

خبرنگاران نباید در مسیر انحراف افکار ظاهر شوند چرا که یک سوی و تک سویی و نگاه حذفی در قالب خبرنگار و و رسانه قابل توجیه نیست.

آیین تجلیل از خبرنگاران توسط فرمانداری شهرستان دزفول برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری دزنا۲۴؛ عصر امروز سه شنبه ۲۲ مرداد ماه آیین تجلیل از خبرنگاران، توسط محمد حیدری فرماندار شهرستان دزفول برگزار گردید.

دکتر محمد حیدری سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در حاشیه این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: امروزه رسانه ها از ارکان اصلی قدرت در کشور می باشند چرا که رسانه چشم بینای نظام و زبان گویای مردم می‌باشد لذا احترام به آنان در جهت پاسداری از نظام امری ضروری است.
وی بیان نمود: جایگاه ویژه در قانون اساسی برای خبرنگاران تعیین شده است و بر همین اساس هم مطالبات صنفی خبرنگاران از طریق مسئولان استانی پیگیری خواهد شد.

فرماندار شهرستان دزفول افزود: قطعاً طبیعی است که اتفاقات مبارک و نادری در طول مسئولیت من در شهرستان دزفول رخ داده و در مقابل، حوادث نامیمونی هم رقم خورده است که در مواجهه با هر کدام ملاحظاتی برای اطلاع رسانی و پاسخگویی وجود دارد، که مقام عالی دولت باید بیش از هرکس مراتب را رعایت کند البته رعایت ملاحظات به معنی عدم پاسخگویی و روشن سازی نیست.

حیدری ضمن بیان اینکه، رویکرد اصلی ما دلالت بر تعامل همه جانبه با خبرنگاران است ادامه داد: مجموعه فرمانداری ویژه شهرستان دزفول جلوتر و پیشگام در راه انجام وظایف می باشد؛ ایجاد شورای اطلاع رسانی یکی از پیشنهادات نو می باشد، که برای اولین بار در فرمانداری شهرستان دزفول تشکیل گردید؛ این اقدام در راستای نگاه ویژه ی ما به امر اطلاع رسانی مردم و همکاری و پاسخگویی به خبرنگاران انجام شد، که خوشبختانه مورد تایید و توجه استاندار خوزستان قرار گرفت و بر لزوم تشکیل این شورا در تمامی شهرهای استان تأکید شد.

وی تشریح نمود: بانوان در جامعه ما دارای ظرفیت‌های بالایی هستند که همواره این پتانسیل در دستگاه‌های اجرایی مورد توجه قرار گرفته و به این منظور فردا پارلمان زنان در شهرستان دزفول تشکیل خواهد شد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در خصوص مسئله تابلو اذعان نمود: این موضوع دارای بازه های زمانی متفاوتی بود که برای هر زمان و در هر وضعیتی تصمیمات جداگانه اتحاذ شد و تمامی آنها محرمانه بودند؛ آنچه که اتفاق افتاد مطلوب هیچکس نبود اما حال باید عوامل شکل‌گیری و دلیل تخطی آنان از قانون مشخص شود.

حیدری ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه قضا و نیروهای اطلاعاتی ادامه داد: نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری افرادی که در این ماجرا دخالت داشتند به خوبی عمل کرد و تعدادی دیگر از عوامل درگیری فراری هستند که دستگاه قضایی باید در راستای عدالت برای آنها پرونده تشکیل دهد.

وی اذعان نمود: در آینده ای نه چندان دور دزفول در حوزه زیرساخت‌ها پیشرفت زیادی خواهد کرد و شاهد تحولی عظیم در این حوزه خواهیم بود؛ همچنین در حوزه صنعت و کشاورزی به مسئولین تذکر خواهیم داد تا نگاه ویژه‌ای به این حوزه در راستای کاهش آمار بیکاری کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی به درستی از فضای مجازی استفاده نکرده و اخبار منفی منتشر می‌ کنند، در حالی که بُعد مثبت هم در مسائل و ظرفیت ها وجود دارد، به عنوان مثال به دلیل عبور رود زیبای دز از شهرستان دزفول آخر هر هفته میزبان حدود ۲۵ الی ۳۰ هزار نفر در دزفول هستیم، همچنین به دلیل وجود رود دز زمین‌های کشاورزی زیادی سیراب هستند و دارای شبکه آبیاری قوی در شهرستان دزفول هستیم اما شاهد انتشار اخبار منفی این ظرفیت، نظیر غرق‌شدگی افراد هستیم.

محمد حیدری گفت: باید بپذیریم که خبرنگار نقش یک حلقه واسطه بین مردم و اتفاقات است که این حلقه هرچه به سمت اعتمادسازی پیش رود می تواند مخاطب بیشتری را جذب نماید، این حلقه واسطه باید دارای استقلال فکری، دانش، تخصص و تعهد لازم نسبت به مردم، نظام سیاسی و رسانه در اختیار باشد.

وی ادامه داد: خبرنگاری یک شغل نیست بلکه یک راه و اندیشه است که می‌تواند جامعه بسازد و نظام سیاسی را مصونیت بخشد و حتی آن را اصلاح نماید؛ خبرنگار زبان گویای وجدان عمومی است که بیانش روشن است و این روشنی در واقع روشنی حقایق و وقایع جامعه است.

حیدری ضمن بیان اینکه خبرنگار حرفه ای از احساسات و عواطف دور است و بر اساس اندیشه و فکر کار می‌کند، گفت: خبرنگاران باید عدالت رسانه‌ای را حفظ نمایند و از تحریف و تخریب اخبار صحیح دوری نمایند.

خبرنگار: مریم صاحب محمدی
انتهای پیام/ ۸۱۲
منبع: دزنا۲۴

اشتراک مطلب با :
, ,