تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۳:۲۲
کد خبر : 33852
مهراب عبداللهی گفت:

نشست خبری رئیس اداره صمت با اصحاب رسانه

از نظر تامین کالاهای اساسی مردم هیچ مشکلی وجود ندارد و تمامی اقلام به مقدار کافی موجود است،اولویت ستاد تنظیم بازار مناطق محروم و کم برخوردار می باشد

نشست خبری رئیس اداره صمت با اصحاب رسانه

به گزارش دزنا۲۴؛ پیش از ظهر امروز ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۸ مهراب عبداللهی رئیس اداره صمت شهرستان دزفول طی نشست خبری با اصحاب رسانه، گزارشی از عملکرد این اداره ارائه نمود.

مهراب عبداللهی در ابتدا ضمن تبریک میلاد کریم اهل بیت، به میزان کالاهای تنظیم بازار اشاره کرد و گفت: از نظر تامین کالاهای اساسی مردم هیچ مشکلی وجود ندارد و تمامی اقلام به مقدار کافی موجود است؛ همچنین در سال ۹۷ حدود ۵۰ تن گوشت منجمد برزیلی، ۵۳ تن گوشت گرم، ۱۳۰ تن شکر، ۴۴ تن مرغ منجمد و ۲۴ تن برنج دانه کوتاه جذب و در بازار شهرستان توزیع گردید.

وی ادامه داد: توزیع اقلام مذکور در سال ۹۸ هم ادامه دارد به گونه ای که از ابتدای سال ۹۸ تاکنون گوشت منجمد برزیلی ۲۰ تن، گوشت گرم ۱۲ تن، شکر ۷۵ تن، مرغ منجمد ۱۰ تن و قند ۳۲ تن در بازار توزیع شده و در حال حاضر ۱۶۰ تن شکر جذب شده به حالت انبار در شهرستان موجود می باشد.

عبداللهی در خصوص چگونگی توزیع اقلام در سطح شهرستان اذعان نمود: اولویت ستاد تنظیم بازار مناطق محروم و کم برخوردار می باشد و ۶۰ درصد اقلامی که برای تنظیم بازار به شهرستان دزفول اختصاص می یابد، در شهر و ۴۰درصد باقی مانده به مناطق محروم اختصاص می یابد.

عبداللهی راجع به بازرسی ها و تخلفات اصناف بیان کرد: در سال جاری ۲۳۰۰مورد از سطح اصناف بازرسی صورت گرفت که از این آمار ۷۰ پرونده تخلف با ارزش ۹۱ میلیارد ریال تشکیل شده است و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد؛ همچنین ۷۰ مورد پرونده تخلف هم از بازرسی اتاق اصناف تشکیل شده است که مهم ترین و بیشترین تخلفات به ترتیب شامل عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید، گران فروشی، کم فروشی و تقلب نیز می باشد.

رئیس اداره صمت شهرستان دزفول در ادامه تشریح نمود: در سال ۹۷-۹۸ عامل های شهرستان دزفول بیش از ۲۱۰۰۰ حلقه لاستیک سبک در شهرستان دزفول و چند شهرستان مجاور توزیع نمودند؛ همچنین در انجمن کامیون داران بیش از ۵۵۰۰ حلقه لاستیک سنگین توزیع شده است و اداره صنعت، معدن و تجارت هم از سهم ۱۵ درصدی خود ۹۵۰ حلقه لاستیک برای ماشین های سنگین دستگاه های اجرایی، شهرداری ها و واحدهای صنعتی و معدنی دارای مجوز فراهم نمود.

عبداللهی گفت: در بحث صنعت، ۸ واحد صنعتی با ارائه تسهیلات یا تسهیل در روند مجوزشان به چرحه تولید باز گرداننده شدند؛ ۳۳ میلیارد تومان از پروژه رونق تولید و ۸/۵ میلیارد تومان از محل سامانه کارا پرداخت شد.

عبداللهی افزود: مسئله ای که در چند روز اخیر باعث بروز مشکلاتی شد، خرید پیاز از کشاورران بود که با تلاش های صورت گرفته از طرف نماینده مردم در مجلس و فرماندار صادرات پیاز آزاد گردید و مشکلات بوجود آمده برطرف شدند.

سید عزیزاله موسوی فر رئیس میدان تره بار دزفول گفت: میزان تولید محصولات کشاورزی در دزفول خوشبختانه بیشتر از نیاز مصرف کنندگان می باشد و به همین خاطر صادرات می تواند کمک بسیار زیادی به کشاورزان و اقتصاد داخلی نماید.

موسوی ادامه داد: در روزهای اخیر قیمت بادمجان هم به گونه ای است که ضرر زیادی به کشاورزان میرساند به گونه ای که هزینه برداشت بسیار بالاتر از قیمت فروش است که امیدواریم بحث صادران بادمجان هم ارتقا یابد.

عبداللهی در ادامه جلسه گفت: بخش معدن با توجه به اهمیت آن بخش زیادی از اشتغال را هم به خود اختصاص داده است؛ در دزفول ۷۰ معدن وجود دارد که ۳۴ مورد آنها آبی و بقیه آن ها کوهی می باشند، معادن آبی در شهرستان دزفول وجود دارد که باید توسط اداره امور منابع طبیعی اجازه برداشت از آنها صادر شود تا در هر واحد نزدیک به ۲۰ نفر اشتغال یابند؛ همچنین با همکاری اداره آبیاری و منابع طبیعی پیگیر تخلفات صورت گرفته در این زمینه هستیم.

عبداللهی در پایان خاطر نشان کرد: کارخانه چغندر قند با مجوز نزدیک به ۹۰ هکتار در حال گود برداری است و پایانه گل و گیاه در حال اخذ مجوز نیز می باشد.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع: دزنا۲۴
گزارش از: مریم صاحب محمدی خبرنگار دزنا۲۴

اشتراک مطلب با :
,