تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۱:۲۷
کد خبر : 33849
محمد حیدری گفت:

ارائه گزارش رویه اجرای پروژه های شهرستان دزفول از سوی فرمانداری

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در نشست خبری با خبرگزاریهای رسمی در دزفول، گزارشی از روند اجرای پروژه های این شهرستان ارائه نمود

ارائه گزارش رویه اجرای پروژه های شهرستان دزفول از سوی فرمانداری

به گزارش دزنا۲۴؛ دکتر محمد حیدری در ابتدا با بیان اینکه بودجه ی تخصیصی هر سازمانی طبق قانون بودجه، به امورات اجرایی تعلق میگیرد، گفت: در سال ۹۸ برنامه های اجرایی و عملیاتی زیادی خواهیم داشت که مهم ترین آنها تکمیل و احداث بیمارستان ۹۶ تخت خوابی تامین اجتماعی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی مستقیم بیش از ۱۰۰ نفر می باشد؛ که تاکنون ۹۵% از مرحله ی ساخت و تجهیز این بیمارستان پیش رفته است و اکنون درحال تکمیل و تامین کادر درمانی و محوطه سازی نیز می باشد که امیدواریم در هفته دولت احداث گردد.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در خصوص حوزه برق رسانی اذعان نمود: پروژه برق رسانی بخش شهیون حدفاصل روستای لیوس و روستای سر تنگ شوی با مسافت ۲۶ کیلومتر برق فشار قوی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان در دستور کار می باشد که فاز اول آن با مسافت ۷ کیلومتر در حال اجرا است؛ همچنین برق رسانی بخش سردشت با مسافتی حدود ۴۵ کیلومتر از دزفول به سردشت نیز درحال آماده سازی برای اجرای کار می باشد.

وی ادامه داد: پروژه برق رسانی به بخش شهیون یک رویداد بسیار خوب و سازنده خواهد بود چرا که برق و انرژی در این بخش سرد سیر برقرار می شود که مایه سرمایه گذاری های پر بازده می شود و مهم ترین تاثیر آن تثبیت جمعیت این منطقه است.

حیدری ضمن بیان اینکه ۵۲ کیلومتر خط انتقال گاز از سراهی سردشت تا بخش شهیون با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان درحال اجرا است، در خصوص یکی از بزرگترین کانال های آب شهرستان دزفول تشریح کرد: یکی از کانال های بزرگ شهرستان دزفول، حدفاصل جاده ی محمد بن جعفر تا صفی آباد که مسافتی حدودا” ۱۰ کیلومتر دارد با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان در حال بهسازی می باشد؛ این کانال از نظر آب رسانی به مزارع کشاورزی و از نظر محیط و بهداشت برای مردم منطقه بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

سرپرست فرمانداری دزفول گفت: پروژه بلند مدت طرح جامع آبرسانی شهرستان دزفول یکی از طرح های مهم و بزرگ استان می باشد که دزفول را با لوله هایی ۶۰۰ اینچی و ۳۰ حلقه چاه عمیق به صورت کمربندی درحال دور زدن می باشد؛ اجرای این طرح، آب شهر های شمس آباد، سیاه منصور، صفی آباد، چغامیش و میانرود را تامین می کند و همچنین باعث کاهش افت فشار آب درون شهری هم می شود؛ در تلاش هستیم که در حوزه بافت قدیم سیستم آب های معمولی و شرب را از یکدیگر جدا نماییم چرا که آب معمولی از نظر بهداشتی و هزینه های سنگین برای دولت نیز زیان آور است.

حیدری در رابطه با راه های روستایی گفت: برای ۵ منطقه مهم ماهور برنجی، چغامیش، زاویه ها، شهید بهشتی و حمزه به المهدی، ۳۵ کیلومتر راه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان با پیمانکار مشخص احداث گردید است. در بخش روستایی هم ۶ روستای پامنار، بازارگه، شوی، آبید سر ۱و۲، دیونی و لیوس ۳۶ کیلومتر مسیر و اعتباری بالغ بر ۱۱میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به سمت اجرا میرود.

حیدری افزود: تکمیل پروژه جاده محمد بن جعفر به دزفول یکی از دغدغه های مهم مردم این منطقه می باشد که سال ها است اعتبارات لازم گرفته و تزریق شده است اما متاسفانه کار به صورت درست انجام نپذیرفته است؛ این جاده که مسیری ۲/۵ کیلومتری دارد بسیار مهم می باشد که اعتباری ۶ میلیارد تومانی برای آن اخذ شده و با ادارات راه و شهر سازی و محیط زیست برای اجرای عملیات ساخت این جاده توافقات لازم صورت گرفته است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بیان نمود: طرح تعریض و بهسازی جاده آوج تا صفی آباد مجموعا” با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال در دستور کار می باشد.

محمد حیدری گفت: با تخصیص اعتبار گردشگری به دو روستای پامنار و اسلام آباد در نظر داریم این دو روستا را به دو قطب گردشگری ملی تبدیل نماییم که این طرح باعث پیدایش صورتی نو از این دو منطقه می شود.

وی افزود: دو شهر جدید را به تصویب هیئت وزیران رسانده ایم همچنین شهر جندی شاپور هم به ثبت رسیده است که در صدد گرفتن مجوز شهرداری برای این شهرهای نوپا هستیم؛ ثبت سه شهر دیگر هم به هیئت وزیران ارسال شده است که امیرواریم تا چند ماه آینده مجوز آنها را هم دریافت نماییم.

دکتر حیدری اعتبار سال ۹۷ دزفول را یکهزار و هشتصد و بیست میلیون ریال عنوان کرد و گفت: ۷۰ درصد این اعتبار یعنی یک‌هزار و یکصد و سی میلیون ریال تخصیص یافته و این اقدام نتیجه تلاش‌های ارزشمند مدیران شهرستان از جمله نماینده مجلس، بنده و حمایت‌های استاندار خوزستان بوده است.

گزارش از: مریم صاحب محمدی خبرنگار دزنا۲۴

اشتراک مطلب با :