تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , فروردین, ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۶:۴۵
کد خبر : 33780
عدنان غزی گفت:

بیش از چهار هزار نفر در اردوگاه های شوش اسکان یافتند

تاکنون چهار هزار و ۷۸۲ نفر از سیل زدگان مناطق مختلف شهرستان شوش در اردوگاه های موقت این شهرستان اسکان یافته اند.

بیش از چهار هزار نفر در اردوگاه های شوش اسکان یافتند

به گزارش دزنا۲۴/ عدنان غزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: اردوگاه های موقت در الوان، آهودشت، میثم تمار، شهید درویشی، میگرن سه و یک اردوگاه در روستای سیدخلف برپا شده است.
وی اظهار داشت: تمام امکانات و ظرفیت های شهرستان شوش از جمله حضور عوامل انتظامی و نیروهای بسیج برای رسیدگی به مناطق سیل زده بسیج شده اند. 
فرماندار شوش از ارسال چند دستگاه بولدورز، کامیون و لودر برای مقابله با سیل و جابجایی امکانات روستاهای در معرض آبگرفتگی بخش شاوور خبر داد و افزود: بسته های مواد غذایی، نان، کنسرو، آب معدنی و غذای گرم بین سیل زدگان توزیع شده است. 
وی از ترمیم سیل بندهای این شهرستان خبر داد و گفت: هر اقدامی که منجر به کاهش خسارت ناشی از سیلاب شود در دستور کار قرار گرفته و در این راستا ترمیم و مقاوم سازی سیل بندها با جدیت در حال انجام است.
فرماندار شهرستان شوش با اشاره به امدادرسانی هوایی با بالگرد به مناطق سیل زده افزود: دام روستاییان به محل های امن منتقل شده است.
وی به ساکنان روستاهای سیل زده اطمینان داد ستاد بحران شهرستان شوش با تمام توان در خدمت آنها است و تا زمان بازگشت شرایط به حالت عادی در کنار آنها خواهد بود.
رئیس ستاد بحران شهرستان شوش با اشاره به کمک های بهداشتی به مناطق سیل زده این شهرستان گفت: موضوع بهداشت و درمان ساکنان روستاهای سیل زده با قوت در حال انجام است و در این خصوص جای نگرانی نیست.
افزایش دبی رودخانه های کرخه و دز در ۱۳ روز گذشته باعث تهدید و تخلیه حدود ۷۰ روستای شهرستان شوش شده است. 
شهرستان شوش در فاصله ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع شده و دارای سه بخش و بیش از ۲۲۰ روستا است.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :