تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , فروردین, ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۶:۳۲
کد خبر : 33768
محسن پور فرخی گفت:

۱۳ سورتی پرواز برای کمک به مناطق سیل زده دزفول انجام شد

رئیس اداره امور عشایر شهرستان دزفول گفت: ۱۳ سورتی پرواز از ابتدای امسال تاکنون برای کمک به عشایر و سیل زدگان شهرستان دزفول انجام شده است.

۱۳ سورتی پرواز برای کمک به مناطق سیل زده دزفول انجام شد

به گزارش دزنا۲۴/ محسن پورفرخی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این پروازها با پیگیری سرپرست فرمانداری ویژه دزفول و نماینده این شهرستان در مجلس به روستاهای چال کج، چالروه، گله گنجان، لباب، کول سیرا، دارخلک، جنگل کوه، چشمان، مرکی جاتم وند، مرکی جافروند، چال تاک، دورک و مودو انجام شدند.
وی این مناطق را از دورترین و محروم ترین مناطق دزفول با فاصله ۱۵۰ تا ۲۵۰ کیلومتری از مرکز شهر دانست و گفت: چهار پرواز از طریق هوانیروز ارتش و ۹ پرواز از طریق بالگرد هلال احمر دزفول انجام شده است.
رئیس اداره امور عشایر شهرستان دزفول افزود: کمک های ارسالی شامل آرد، برنج، روغن، کنسرو، لباس و کفش بودند که توسط امور عشایر، بهزیستی، کمیته امداد بخش سردشت و جمعیت هلال احمر دزفول تهیه و به این مناطق محروم ارسال شدند.
وی اظهار داشت: مناطق سیل زده دزفول هنوز نیازمند کمک هستند که با توجه به ظرفیت محدود بالگردها امیدواریم این کمک ها تداوم یابند.
پور فرخی افزود: سیل اخیر به زیرساخت های عشایری منطقه از جمله راه، دام، منازل و تاسیسات آبرسانی خسارت زده که میزان این خسارت ها در حال برآورد است.
وی گفت: با وجود بارها تذکر به عشایر منطقه همچنان شاهد مقاومت عشایر روستاهای زاویه ها برای جابجا هستیم و برخی از آنها پس از جابجایی دوباره به مناطق در معرض خطر بازگشتند.
سیل اخیر خسارت های زیادی به زیرساخت های شهرستان دزفول وارد کرده است.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع: ایرنا

اشتراک مطلب با :