تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۱:۳۴
کد خبر : 33764
ناصر نظری گفت:

برگزاری فستیوال ملی جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب در دزفول

فستیوال جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب از چهارشنبه به مدت سه روز در دزفول برگزار گردید.

برگزاری فستیوال ملی جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب در دزفول

به گزارش دزنا۲۴/ناصر نظری رئیس اداره ورزش و جوانان دزفول در مصاحبه اختصاصی خود با خبرنگار دزنا، درخصوص برگزاری فستیوال زیبایی اسب های اصیل عرب ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های همه جانبه ی تمامی مسئولان از جمله امام جمعه دزفول، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر، پرسنل نیروی انتظامی، اداره صمت و شهرسازی گفت: جشنواره ملی اسب اصیل عرب از امروز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه به مدت سه روز و در رده C در دزفول برگزار می شود؛ همچنین ۱۵۳ راس اسب از سراسر کشور برای شرکت در این جشنواره ثبت نام کردند که با داوری سه داور بلژیکی و لهستانی رقابت خود را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: این جشنواره از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه آغاز شده و برنامه ی برگزاری در روز پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱ بعدازظهر و جمعه از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب ادامه خواهد داشت.

نظری در خصوص چگونگی انتخاب دزفول به عنوان میزبان این جشنواره اذعان کرد: به دلیل نداشتن پتانسیل شهر های کشور برای برگزاری چنین مسابقه ای تصمیم به عدم برگزار ی این جشنواره از سوی فدراسیون کشور گرفته شد اما به صورت اتفاقی پیشنهاد میزبانی به شهرستان دزفول داده شد که با حمایت مسئولین این شهرستان تمامی اختیارات داوری به دزفول و آقایان پنبه زن، نادی خلف و بامیان سپرده شد. به لطف خدا داوران و اعضای فدراسیون کشور نسبت به فضا و شرایط برگزاری مسابقه نظری کاملا مثبت دارند.

نظری در خصوص رتبه بندی اسب های شرکت کننده گفت: اسب ها به صورت گروهی در این جشنواره شرکت می کنند و از هر گروه سه اسب اول و از نظر داوران نمره گذاری می شوند و تندیس یادبودی به صاحب زیباترین اسب تعلق می گیرد و این تندیس به عنوان یک برند زیبایی جهانی شناخته می شود.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع:دزنا۲۴
خبرنگار: مریم صاحب محمدی

اشتراک مطلب با :
, , ,