تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اسفند, ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۸:۴۴
کد خبر : 33739

جلسه هم اندیشی آموزش و پرورش با نیروی انتظامی شهرستان دزفول

به گزارش دزنا ۲۴/ امروز سه شنبه جلسه هم اندیشی مدیریت آموزش و پرورش دزفول با فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس راهور و روسای کلانتری شهرستان برگزار گردید. در ابتدا عبدالمحمد جرجانی معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن سلام درود و خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت: امنیت، سلامت و آموزش سه رکن […]

جلسه هم اندیشی آموزش و پرورش با نیروی انتظامی شهرستان دزفول

به گزارش دزنا ۲۴/ امروز سه شنبه جلسه هم اندیشی مدیریت آموزش و پرورش دزفول با فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس راهور و روسای کلانتری شهرستان برگزار گردید.
در ابتدا عبدالمحمد جرجانی معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن سلام درود و خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت: امنیت، سلامت و آموزش سه رکن اصلی برای زندگی در یک جامعه می باشند؛ اما امنیت مهم تر از سلامت و آموزش است چرا که اگر امنیت نباشد جامعه به راحتی نمی تواند در مسیر رشد خود حرکت کند.

وی ادامه داد: طی چند سال خدمتی که در این نهاد گذرانده ام، همواره شاهد تامل و همکاری بسبار خوبی بین اداره آموزش و پرورش و نیروی انتظامی در زمینه ی ارتقا آموزش جامعه نسبت به آسیب های اجتماعی بوده ایم؛ که امیدواریم این تامل با کیفیت بیشتری ادامه یابد.

سرهنگ حسین عیدی بیان نمود: طبق نتایجی که پلیس از سراسر دنیا کسب نموده است، پیچیده ترین جرایم توسط افراد باسواد صورت پذیرفته؛ پس باید به این نکته توجه داشت که پرورش بدون آموزش نتیجه ی سودآوری برای جوامع نخواهد داشت؛ از این رو همکاری بین نیروی انتظامی با اداره آموزش و پرورش در جهت جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی می تواند حصول نتیجه ی خوبی به همراه داشته باشد.

سرگرد عباسی، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در خصوص برنامه های اجرا شده توسط نیروی انتظامی برای آموزش برخورد با آسیب ها گفت: آشنایی و آموزش آسیب های اجتماعی به خصوص آسیب فضای مجازی، دوستان ناباب و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مناطق آسیب پذیر و محروم نیز در دست اجرا می باشد.

وی ادامه داد: آموزش اولیا و مربیان، برگزاری کارگاه و نمایشگاه آسیب های با محوریت عفاف و حجاب به خصوص در مدارس دخترانه، اجرای تئاتر درمانی، آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با الویت آسیب های فضای مجازی در سطح مدارس و برگزاری کلاس های آموزشی دانش انتظامی از جمله اموراتی هستند که برای آموزش دانش آموزان صورت گرفته است؛ همچنین با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال کلاس های آموزشی پیشگیری از حوادث در مدارس شهرستان در حال برگزاری می باشند.

سرهنگ مهرابی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، در جلسه امروز گفت: انتظار می رود که در مداری زنگی به عنوان زنگ پلیس و کلاسی به عنوان کلاس هشدارهای پلیس در نظر گرفته شود تا حضور نیروی انتظامی در بحث آموزش به مردم نشان داده شود.

عبدالمحمد جرجانی پیرامون پیشنهاد جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: از این پس هر ساله در سالروز شهادت سروان حاجی مراد نادری در مدارس زنگی به نام زنگ پلیس نواخته خواهد شد.

سرهنگ کرد علیوند رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی دزفول هم اذعان کرد: زیر ساخت آموزش، افراد آن جامعه ی آموزش دیده می باشند، به همین منظور پلیس راهور هم با ۳۹۳۴ دانش آموز، جهت ترویج درست قوانین و مقررات انتظامی آموزش چهره به چهره در مدارس داشته است.

به گزارش دزنا۲۴؛ در پایان این مراسم از سبزپوشان نیروی انتظامی با اهداء لوحی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع: دزنا۲۴
خبرنگار: مریم صاحب محمدی

اشتراک مطلب با :
, ,