تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۰:۰۱
کد خبر : 33723

هنرمند دزفولی آثار بین المللی خود را به مرکز سرطانی اهدا کرد

عبدالرضا رابطی از هنرمندان هنرهای تجسمی دزفول روز دوشنبه با حضور در مرکز خیریه سرطانی امام حسن مجتبی(ع) هشت اثر نقاشی و خوشنویسی خود را به مرکز خیریه سرطانی این شهرستان اهدا کرد.

هنرمند دزفولی آثار بین المللی خود را به مرکز سرطانی اهدا کرد

به گزارش دزنا۲۴/عبدالرضا رابطی روز دوشنبه در حاشیه اهدای این آثار گفت: این آثار شامل پنج اثر نقاشی، آب رنگ، کلاسیک و سه اثر خوشنویسی هستند که با هدف بهبود روحیه بیماران صعب العلاج به مرکز خیریه امام حسن مجتبی (ع) اهدا شده اند.
این هنرمند دزفولی که ۴۵ سال سابقه فعالیت هنری دارد، افزود: تابلوهای اهدا شده شامل تابلوهای رئالیستی از مناظر، گلها و آثار خطی از شعرهای سعدی و حافظ هستند.
وی اظهار داشت: تاکنون ۳۰ اثر هنری بنده در ۲۰ نمایشگاه مختلف جهان و موزه های آمریکا، کره جنوبی و دیگر کشورها عرضه شده و عناوین مختلفی کسب کرده ام.
رابطی با اشاره به چاپ این آثار در کاتالوگ ها و کتاب های مختلف افزود: تعدادی از آثار هنری بنده خریداری و در موزه های تهران، گلستان، شهرداری و فرمانداری دزفول نگهداری می شوند.
وی گفت: آثار اهدا شده به مرکز خیریه سرطانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول نیز در جشنواره های بین المللی زیادی به نمایش درآمده و در کتاب های بین المللی نیز چاپ شده اند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز به خبرنگار ما گفت: حضور هنرمندان در این مرکز موجب تسکین روحی و آرامش بیماران می شود.
نادر سعادتی فرد با بیان اینکه روحیه بیماران و خانواده آنها با مشاهده این آثار بهبود می یابد، افزود: این آثار هنری به دلیل عرضه در نمایشگاه های مختلف بین المللی از ارزش مادی و معنوی زیادی برخوردار هستند.
مدیرعامل بیماران سرطانی دزفول نیز اظهار داشت: حضور هنرمندان تاثیر زیادی در حوزه های مختلف بویژه روحیه بیماران دارد چرا که هنرمندان بیماران را با هنر خود تحت تاثیر قرار می دهند.
محمدرضا اسماعیل چگنی تغییر روحیه و خنداندن بیماران را ضروری خواند و خواستار ورود بیشتر هنرمندان برای بهبود روحیه بیماران شد.
وی گفت: مرکز امام حسن مجتبی(ع) در حوزه غربالگری و پیشگیری نیز ورود کرده است و تلاش می شود به دلیل تاثیر هنر در درمان بیماری ها از هنرمندان استفاده شود.
به گزارش دزنا مرکز خیریه سرطانی امام حسن مجتبی (ع) نخستین مرکز درمانی فاقد صندوق است و کلیه خدمات شیمی درمانی، درمانی و بستری در این مرکز به صورت کاملا رایگان انجام می شوند.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :