تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۸:۴۲
کد خبر : 33705
مهراب عبداللهی گفت:

۱۸ پرونده نانوایی متخلف در تعزیرات حکومتی دزفول تشکیل شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول گفت: ۱۸ پرونده تخلف نانوایی از ۲۴ بهمن ماه تاکنون در تعزیرات حکومتی دزفول تشکیل شده است.

۱۸ پرونده نانوایی متخلف در تعزیرات حکومتی دزفول تشکیل شد

به گزارش دزنا۲۴/ مهراب عبدالهی روز شنبه در هشتمین کارگروه آرد و نان شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: این تخلفات شامل گران فروشی، کم فروشی، نداشتن پروانه و درج نکردن قیمت می باشند و واحدهای متخلف ۲۳ میلیون و ۶۹۰ هزار ریال جریمه شدند.
وی با بیان اینکه ۱۹۵ مورد بازرسی از ۲۴ بهمن ماه تاکنون از واحدهای نانوایی شهرستان دزفول انجام شده است، گفت: سهمیه آرد ۲ واحد نانوایی به دلیل تغیر کاربری در نوع پخت، نداشتن کیفیت و کم فروشی قطع شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول با بیان اینکه با متخلفان حوزه آرد و نان برخورد جدی می شود، افزود: اکنون نان لواش با وزن خمیر ۱۵۰ گرم با قیمت یکهزار و ۸۰۰ ریال در دزفول به فروش می رسد که به دلیل پائین بودن وزن خمیر از کیفیت پائینی برخوردار بوده و موجب نارضایتی شهروندان شده است.
وی اظهار داشت: طبق مصوبه شورای آرد و نان استان خوزستان می توان وزن خمیر نان لواش را به ۱۸۰ گرم افزایش داد و با قیمت ۲ هزارو ۵۰۰ ریال به فروش رساند تا ضمن افزایش کیفیت، رضایت شهروندان و واحدهای نانوایی را به همراه داشته باشد.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول نیز با بیان اینکه افزایش وزن خمیر نان نباید منجر به تغیر نوع آن شود، گفت: اگر وزن خمیر نان افزایش یابد نوع نان از لواش به تافتون تغیر می کند.
سید مهدی چلوی افزود: هرگونه افزایش قیمت نان در شهرستان ممنوع است لذا اداره صنعت معدن می تواند افزایش وزن خمیر و قیمت نان را به شورای آرد و نان مکاتبه کند تا در شورا بررسی شود.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دزفول نیز اظهار داشت: ۱۸ پرونده نانوایی متخلف رسیدگی شدند که عمده تخلف آنها گران فروشی، کم فروشی و درج نکردن قیمت بود.
موسی منصوری افزود: انبارها باید در سایت جامع انبارها ثبت و موجودی آنها به سازمان صنعت معدن اعلام شود.
رئیس اتحادیه نانوایان دزفول نیز گفت: کشیک نوروزی نانوایی های دزفول از ۲۸ اسفند آغاز می شود و تا ۱۴ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.
رحمان غلام چربی افزود: با فعال شدن کشیک نوروزی، ۲ ساعت به فعالیت ۴۸ نانوایی در سطح شهر و ۱۰ نانوایی در سطح روستاها در طول روز اضافه می شود.
وی با بیان اینکه نانوایی های دزفول در روزهای یکم و سیزدهم فرودین ماه تعطیل هستند، اظهار داشت: پخت نان نوبت ظهر در کشیک نوروزی تا ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه و عصر تا ساعت ۲۱ افزایش می یابد.
معاون فنی مرکز بهداشت دزفول نیز گفت: ۴۷۷ مورد بازرسی و ۹۴ مورد نمونه برداری از اول دی تا ۱۶ اسفندماه از واحدهای نانوایی دزفول انجام شد که با مشخص شدن جواب ۶۳ مورد نمونه برداری وضعیت نان مطلوب است.
محمدعلی مهدویان افزود: هشت مورد قطع سهمیه آرد و تعطیلی ۲ واحد نانوایی در این مدت انجام شد که با رفع نواقص بهداشتی دوباره فعال شدند.
۱۵۵ واحد نانوایی مجاز در دزفول فعال است.

انتهای پیام/۸۱۲
منبع/ایرنا

اشتراک مطلب با :