تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , بهمن, ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۷:۴۶
کد خبر : 33533

تخت تصویربرداری تولید یک شرکت دانش بنیان دزفول رونمایی شد

تخت تصویربرداری تولید شرکت دانش بنیان پویا مکانیک یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول روز سه شنبه در آئینی با حضور مسئولان استانی و محلی رونمایی شد.

تخت تصویربرداری تولید یک شرکت دانش بنیان دزفول رونمایی شد

به گزارش دزنا۲۴/رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در آئین رونمایی از این تخت گفت: دانشگاه آزاد به عنوان یک دانشگاه تاثیرگذار در حوزه های مختلف می تواند تاثیر زیادی در توسعه منطقه داشته باشد.
حجت الاسلام فرج اله براتی ساخت تخت تصویربرداری را مایه افتخار دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: انقلاب فرصت رشد را فراهم کرده و دانشجویان باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.
وی اظهار داشت: بیماران برای عکس برداری مشکلات خاصی تحمل می کنند که با تولید این دستگاه بسیاری از مشکلات آنها رفع می شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول نیز در این آیین گفت: این دانشگاه با شعار ‘ پیشرو در اقتصاد دانش بنیان ‘ فعالیت های دانش بنیان را آغاز کرده که توسعه این فعالیت ها در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز موثر است.
علی افروس با اشاره به همکاری این دانشگاه با سایر نهادها و سازمان ها افزود: این تخت یک محصول دانش بنیان و بومی است که قطعات آن توسط اعضای این شرکت ساخته شده اند.
وی اظهار داشت: این تخت، تصویربرداری از چند زاویه را ممکن می کند که امیدواریم تجاری سازی شود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان پویامکانیک مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد دزفول نیز گفت: این تخت توسط دانشجویان رشته های شیمی، الکترونیک و مکانیک شامل مجتبی یزدیان، علی شادمان فر، علی روشنی، نگار مسعودنیا، حسین صاحبی بزاز و سعید بواشه ساخته شده است.
حسین صاحبی بزاز با بیان اینکه این دانش آموخته ها مرتبط با رشته تحصیلی خود این محصول را تولید کرده اند، افزود: این شرکت از تولید برانکارد جابجایی بیمار آغاز کرد و اکنون هفتمین تولید خود را که کاملا بومی است و ظرفیت تولید انبوه را دارد رونمایی می کند.
وی با اشاره به اینکه این تخت ویژه تصویربرداری است، اظهار داشت: سازه این تخت از جنس مواد بسیار پیشرفته ضد اشعه و آب گریز است و تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن را معلق نگه می دارد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان پویا مکانیک افزود: این تخت اشعه ایکس را از خود عبور می دهد که با این قابلیت می توان از تمام زوایا از بدن بیمار تصویربرداری کرد.
وی با بیان اینکه این تخت نمونه داخلی ندارد و نمونه خارجی آن آلمانی است، گفت: این تخت در گذشته با قیمت سه میلیارد ریال به فروش می رسید و اکنون قیمت آن به ۱۰ میلیارد ریال رسیده است ولی ما آن را با قیمت ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون ریال به فروش می رسانیم.
صاحبی بزاز با بیان اینکه این محصول به درخواست پزشکی قانونی ساخته شده و در بیمارستان نیز قابل استفاده است، افزود: این تخت ضد اشعه، آنتی باکتریال و عایق الکتریسیته است و قابلیت شست و شو دارد و شرایط را برای تصویربرداری از تمام زوایا فراهم می کند.
وی بیان کرد: این طرح در مدت هشت ماه طراحی، قالب ریزی و تولید شده و اکنون در حال ثبت در اداره ثبت اختراعات کشور است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان افزود: تمام هزینه های تولید این تخت شخصی بوده و دانشگاه آزاد اسلامی دزفول نیز فضا و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار ما قرار داده است.
وی با بیان اینکه این محصول هفتمین محصول تولید شرکت دانش بنیان پویا مکانیک است، گفت: تخت تولید شده از مواد پیشرفته کامپوزیت های نانو، ضد اسید، کلر و آسیب های مکانیکی ساخته شده و قابلیت تغییر موقعیت تخت در سه حالت تنظیم ارتفاع، تنظیم عرضی و طولی و حالت تنظیم خودکار موقعیت تخت بصورت هوشمند را دارد.
مهدی هودگر مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دزفول مستقر در دانشگاه آزاد این شهرستان نیز به خبرنگار ما گفت: ۲۵ طرح از مهرماه امسال تاکنون به مرکز رشد مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول وارد و از نظر فنی و علمی بررسی شده اند که پنج طرح از این تعداد نهایی شده و در مرحله استقرار در پارک علم و فناوری استان خوزستان قرار دارند.
وی افزود: طرح غذادهی ماهیان از دیگر طرح های مرکز رشد دانشگاه آزاد بود که در فن بازار ملی کشاورزی در تهران ارائه و جزو طرح های برتر شناخته شد.
هودگر گفت: ۲ طرح دیگر نیز در کنار این طرح ها داشتیم که تفاهم نامه هایی برای تجاری سازی آنها بین شرکت های هلدینگ سپاه و بنیاد مستضعفان بسته شده و قرار است هفته های آینده برای قرارداد تجاری و راه اندازی آنها در واحد دزفول اقدام شود.
وی افزود: مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی دزفول زیرنظر مستقیم واحد علم و فناوری است که ماهیت دولتی دارد و مالکیت و مدیریت آن برعهده دانشگاه آزاد و پارک فناوری استان خوزستان است.

انهای پیام/۸۱۲

منبع/ایرنا

اشتراک مطلب با :