تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , بهمن, ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۲:۳۶
کد خبر : 33525
رضا جوروند گفت:

علت تعطیلی برخی از کتابخانه های دزفول چیست؟

پس از رسیدن پیام های متعددی از سوی مخاطبین خبرگزاری مردمی دزنا۲۴،درخصوص تعطیلی کتابخانه سبزقبا و تعطیلی همزمان کتابخانه های رودبند و مخبر دزفولی،خبرنگار دزنا۲۴ با رضا جوروند مسئول کتابخانه های دزفول به گفت و گو پرداخته است.

علت تعطیلی برخی از کتابخانه های دزفول چیست؟

#سوژه مردمی

در پی دریافت پیام های متعددی از سوی مخاطبین خبرگزاری مردمی دزنا۲۴، درخصوص تعطیلی کتابخانه سبزقبا و تعطیلی همزمان کتابخانه های رودبند و مخبر دزفولی، خبرنگار دزنا۲۴ با رضا جوروند مسئول کتابخانه های دزفول به گفت و گو پرداخته است.

به گزارش دزنا۲۴/ رضا جوروند مسئول کتابخانه های دزفول، در خصوص کتابخانه ی سبزقبا چنین گفت: کتابخانه سبزقبا ابتدا زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه بود اما این اداره بدلیل برخی از مسائل به ویژه کمبود نیروی متخصص، کار این کتابخانه را متوقف نمود.

جوروند در مورد، ورود نهاد کتابخانه ها به کتابخانه سبزقبا افزود: بعد از تعطیلی این کتابخانه، نهاد کتابخانه های دزفول پس از انجام هزینه هایی بالغ بر ۱۵۰میلیون تومان، این مرکز را نوسازی و آماده فعالیت نمود اما به دلیل اینکه اداره اوقاف در محوطه ی کتابخانه مشغول به کار است، برای جلوگیری از بروز هرگونه خطر احتمالی، روز افتتاح مجدد این مرکز به تعویق افتاده است تا حادثه ای مراجعین را تهدید نکند.

مسئول نهاد کتابخانه های دزفول در پی تعطیلی کتابخانه های رودبند و مخبر دزفولی، اذعان کرد: کتابخانه ی مخبر یک کتابخانه ی خصوصی است که مدیریت آن زیر نظر ما نمی باشد و نهاد کتابخانه ها فقط مسئولیت نظارت بر عملکردش را به عهده دارد؛ اما در مورد کتابخانه ی رودبند باید به بودجه و اعتبار بی نظیری که طی چند ماه اخیر در اختیار ما گذاشته اند توجه داشت؛ اعتبار تخصیصی به کتابخانه رودبند آبان ماه امسال دریافت شد و تا اسفند ماه مهلت بازسازی داده شد که اگر این امر صورت نمی پذیرفت، دیگر بودجه و اعتباری به ما داده نمی شد.

رضا جوروند در پایان پس از اشاره به ساخت کتابخانه ی بزرگ مرکزی، این نوید را داد: کتابخانه ی سبزقبا به محض اتمام کار اداره ی اوقاف شروع به کار خواهد نمود و مراحل تعمیر کتابخانه رودبند هم به سرعت در حال انجام است تا بصورتی در آید که شایسته و درخور مردم شهرستان دزفول باشد.

انتهای پیام/۸۱۲

منبع/اختصاصی دزنا۲۴

خبرنگار/مریم صاحب محمدی

اشتراک مطلب با :
, , ,