تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۱:۴۱
کد خبر : 33515
محمدعلی دوایی فر گفت:

۲۰۰ میلیارد ریال برای ۱۸ طرح عمران شهری در دزفول هزینه شد

شهردار دزفول با گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر گفت: ۱۸ طرح عمران شهری در این ایام در دزفول بهره برداری می شود که برای اجرای آنها ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

۲۰۰ میلیارد ریال برای ۱۸ طرح عمران شهری در دزفول هزینه شد

به گزارش دزنا۲۴/محمدعلی دوایی فر ،شهردار دزفول در گفت وگوی امروز خود با خبرنگار ما گفت: این طرح ها شامل پل عابر پیاده مقابل بیمارستان بزرگ دزفول، کندرو و جاده ورودی زیباشهر به شهیون، بوستان گل نرگس در کمربندی غرب، پارک و پیست سلامت مدرس و مجموعه ورزش های ساحلی در پائین دست پل شناور شامل پارکینگ، زمین والیبال و فوتبال و کشتی ساحلی) می باشند.
وی مرمت و بهره برداری از خانه تاریخی قلقچی همراه با اتاق های دست کند را از دیگر طرح های شهرداری در دهه فجر عنوان کرد و گفت: اتاق های این خانه به عنوان رستوران های سنتی تجهیز شده اند.
شهردار دزفول افزود: برخی از شهروندان برای احیای خانه های تاریخی ورود کرده اند که این امر برای حفظ بناهای تاریخی و اشتغالزایی و سرمایه گذاری در شهرستان دزفول موثر است.
وی احداث بوستان های مهرشهر و گل نرگس، خرید تجهیزات غواصی برای آتش نشانی، احداث شبکه آب خام در آزادگان برای استفاده شهرداری و بهره برداری بخشی از آرامستان جدید دزفول را از دیگر طرح های آماده بهره برداری شهرداری اعلام کرد و گفت: آسفالت برخی معابر و خیابان ها از جمله کوی پیام نور، مدرس و دیگر مناطق کم برخوردار از یک ماه قبل آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
دوایی فر با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان گردشگری در شهرستان دزفول اظهار داشت: برای جذب گردشگر باید این ظرفیت ها در قالب یک برند شهری با محتوایی خلاق معرفی شوند تا برای مبلمان شهری و تولیدات این شهرستان از این برند استفاده شود.
وی افزود: تعدادی از فعالان رسانه ای فضای مجازی کشور قرار است در دزفول گردهم آیند و ظرفیت های شهرستان دزفول را با سلیقه ه ای مختلف معرفی کنند.
شهردار دزفول گفت: بازار شیلات دزفول نیز در ضلع جنوبی شهر دزفول با صرف اعتباری افزون بر ۳۵۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری در دهه فجر است.

** سه طرح عمران شهری با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دزفول کلنگ زنی می شود
دوایی فر درخصوص طرح هایی که قرار است به مناسبت دهه فجر در دزفول کلنگ زنی شوند، گفت: کارخانه پردازش و کمپوست بازیافت با ظرفیت ۳۵۰ میلیارد ریال در محل دفع زباله دزفول کلنگ زنی می شود.
وی افزود: این کارخانه توسط بخش خصوصی در پنج فاز با هدف بازیافت ۳۰۰ تن زباله در مدت ۱۸ ماه احداث خواهد شد.
شهردار دزفول احداث اقامتگاه بوم گردی در علی کله با ۶۰ سوئیت شامل رستوران، قهوه خانه و پارکینگ را از دیگر طرح های شهرداری اعلام کرد و گفت: این طرح با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر کلنگ زنی می شود.
وی افزود: مجتمع آبی علی کله نیز با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در مکانی مرتفع برای در امان ماندن از سیلاب ها ساخته خواهد شد.
دوایی فر اضافه کرد: این مجتمع در ۲ بخش بانوان و آقایان و به صورت مسقف اجرا می شود تا در فصول مختلف سال امکان استفاده داشته باشد.

انتهای پیام/۸۱۲منبع/ایرنا

اشتراک مطلب با :
,