تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , بهمن, ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۳:۲۶
کد خبر : 33496

زنگ انقلاب در مدارس دزفول به صدا در آمد.

مروز شنبه ۱۳ بهمن ماه صدای زنگ انقلاب برای چهلمین بار در مدارس دزفول به صدا در آمد.

زنگ انقلاب در مدارس دزفول به صدا در آمد.

به گزارش دزنا۲۴/امروز شنبه ۱۳ بهمن ماه صدای زنگ انقلاب برای چهلمین بار در مدارس دزفول به صدا در آمد.در این برنامه که در دبیرستان پسرانه شهید سپهری برگزار شد؛مسئولین شهری اعم از امام جمعه دزفول،شهردار و اعضای شورای شهر و فرماندهان نظامی و معاون مدیرکل آموزش و پرورش حضور به عمل آوردند.

عبدالمحمد جرجانی معاون مدیرکل آموزش و پرورش دزفول در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی گفت:آغاز دهه پنجم انقلاب نشانه ی افتخارآفرینی مردم ایران زمین است و ملت ایران امروز با اراده ای استوارتر مسیر انقلاب را ادامه می دهد و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، پشتیبان اصلی این نظام و انقلاب خواهند بود.

وی با اشاره به ۸سال دفاع مقدس افزود:در هشت سال جنگ تحمیلی نوجوانان و جوانان غیور ایرانی با دست خالی اما با دلی سرشار از ایمان و تعهد با دشمن تا دندان مسلح جنگیدند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک میهن دلیرمان به دست دشمن بیافتد.

جرجانی الگوی امروزی دانش آموزان را،شهیدان نوجوانی دانست که با عزمی راسخ مقابل جهان خواران ایستادند و تشریح کرد:امروز دانش آموزان وظیفه دارند تا در مقابل توطئه های دشمن بیاستند و نقشه های شوم آنان را نقش بر آب کنند.

 

معاون مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به تغییر شیوه رفتاردشمنان گفت: هم اکنون دشمن بابهره گیری ازفضای مجازی و تخریب شخصیت های برجسته نظام سعی دارد تا دید افکار عمومی را نسبت به خادمان این مملکت بدبین کند اما دانش آموزان باید با بصیرت و آگاهی با این روش نوین دشمن مقابله کنند.

 

جرجانی اقتدار فرادی جمهوری اسلامی رامنوط به همت دانش آموزان امروز دانست و گفت: دانش آموزان باید با تکیه برتوان و ظرفیت داخلی و با بهره گیری ازامکانات موجود نسبت به توسعه علم و رسیدن به دستاوردهای عظیم لحظه ای درنگ نورزند.

 

عبدالمحمد جرجانی در پایان خاطر نشان کرد:ما فرهنگیان ودانش آموزان تا آخرین قطره خونمان پایبند به این نظام و این انقلاب هستیم و با لبیک گفتن به مقام عظم این ولایت،تجلی حضور و پرشور خود را در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن نمایان خواهیم ساخت.

بعد از سخنرانی جرجانی دانش آموزان با اقتدار هرچه تمام و با انسجام کامل سرود خمینی ای امام را سردادندو پس از آن امام جمعه نماز جمعه دزفول حجت الاسلام و المسلمین قاضی به جایگاه آمدند و سخنرانی نمودند.

قاضی در ابتدا گفت:بسیار خرسندم که نسل چهارم انقلاب هم این چنین با صلابت همانند نسل اول انقلاب، این سرود را می خوانند، که این نشان دهنده ی این است که انقلاب شکوهمند ما همچنان جوان است،و علارغم فتنه و دشمنی دشمنان این انقلاب هنوز پویا و پابرجاست.

وی در خصوص وظیفه ی نوجوانان و جوانان در خصوص حفظ انقلاب اذعان کرد:نوجوانان هم سن و سال شما،در گذشته برای حفظ انقلاب،ایثار و از خود گذشتگی انجام دادند و اکنون شما هم وظیفه دارید با رهبر،انقلاب،شهدا و اسلام تجدید میثاق نمایید.

امام جمعه شهرستان دزفول در خصوص پیام چهلمین  سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت:ما باید به شهدا بگوییم که ما همچنان پای انقلاب ایستاده ایم و  به کوری چشم دشمنان ،انقلاب را فراموش نمی کنیم

قاضی در ادامه افزود:دشمنان تلاش بسیار کردند و پول های فراوانی را خرج نمودند تا مسیر انقلاب را عوض کنند که بحمداله نتوانستند و باید بدانند ملتی که آماده شهادت و ایثار است هیچ گاه شکست نمیخورند و حتی امروز در دیگر کشورها همچون لبنان جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران هم برگزار می گردد.

وی از دشمنان و خاندان پهلوی چنین گفت:دشمنان همیشه سعی در پاک کردن پیشرفت های ما دارند و ابعاد مثبت انقلاب را حذف می کنند،خاندان پهلوی همچون دشمنان جز فساد و تباهی چیزی برای ملت ایران نداشتند.

امام جمعه دزفول در پایان بیان کرد:انقلاب ما آمده است که بماند و خواهیم ماند تا زمانی که بدست صاحب اصلیش بسپاریمش و پرچم لااله الا اله را به اهتزاز در آوریم.

در پایان مراسم دانش آموزان با سر دادن شعارهایی با انقلاب و رهبری دوباره بیعت کردند و مسئولین زنگ انقلاب را به صدا در آوردند.

انتهای پیام/۸۱۲

منبع/اخصاصی دزنا۲۴

خبرنگار:مریم صاحب محمدی

اشتراک مطلب با :
,