تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , دی, ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۵:۵۵
کد خبر : 33173
علی کرمی گفت:

بارندگی امسال دزفول سه برابر پارسال بوده است

رئیس اداره هواشناسی صفی آباد دزفول گفت: ۲۹۲٫۲ میلیمتر بارندگی از ابتدای مهرماه تاکنون در دزفول ثبت شده که با توجه به بارش ۸۶٫۳ میلیمتر در مدت مشابه سال قبل، میزان بارندگی تاکنون سه برابر بوده است.

بارندگی امسال دزفول سه برابر پارسال بوده است

به گزارش دزنا۲۴؛علی کرمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما کل بارش سال زراعی گذشته دزفول را ۲۶۲ میلیمتر عنوان کرد و افزود: میانگین بلندمدت بارندگی امسال در دزفول ۱۱۸،۸ میلیمتر بوده است.
وی گفت: بارندگی سال زراعی جاری در شهرستان دزفول نسبت به پارسال حدود سه برابر و نسبت به بلندمدت ۱،۵ برابر افزایش یافته است.
رئیس اداره هواشناسی صفی آباد دزفول با اشاره به افزایش ۶ درجه ای دمای هوای دزفول افزود: رطوبت نسبی هوای دزفول ۹۵ درصد است.
وی حداکثر و حداقل دمای دزفول در ۲۴ ساعت گذشته را به ترتیب ۱۷ و ۱۰ درجه سانتیگراد اعلام کرد و اظهار داشت: آسمان دزفول در حال حاضر صاف همراه با لکه های ابر و وزش باد نسبتا ملایم است.
کرمی افزود: طی چهارشنبه و پنجشنبه با ورود سامانه بارشی قابل ملاحظه، وزش باد و رعد و برق مواجه هستیم و احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.
به گزارش  خبرنگار ما از اهالی روستاهای ارتفاعات دزفول، بارش برف زمستانی از شامگاه یکشنبه تاکنون این ارتفاعات از جمله سالندکوه را سفیدپوش کرده است.
منصور نظریان سیاهپوش رئیس اداره حل و نقل جاده ای شهرستان دزفول نیز در این باره گفت: با وجود بارش برف تمام مسیرهای روستایی دزفول باز است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام/۸۱۲

منبع/ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,