تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , شهریور, ۱۳۹۶ | ۲۱:۱۰:۲۳
کد خبر : 33118
مسئول هیئت رزمندگان می گوید:

شیرخوارگان حسینی

همایش شیر خوارگان حسینی مراسمی است که از سال ۸۲ هر ساله در اولین جمعه ی ماه محرم در سراسر ایران و پنج قاره ی جهان به طور همزمان برگزار می شود. در این مراسم مداحی، سخنرانی و قرائت سوگند نامه برگزار می شود.

شیرخوارگان حسینی

به گزارش دزنا۲۴//همایش شیر خوارگان حسینی مراسمی است که از سال ۸۲ هر ساله در اولین جمعه ی ماه محرم در سراسر ایران و پنج قاره ی جهان به طور همزمان برگزار می شود. در این مراسم مداحی، سخنرانی و قرائت سوگند نامه برگزار می شود.

سید عزیزالله پژوهیده مدیر اجرایی هیئت رزمندگان در این باره به خبرنگار دزنا۲۴ توضیح داد: همایش شیرخوارگان در دزفول هم مانند سایر نقاط کشور در روز جمعه ۳۱/شهــــــــــریور/۹۶ ساعت ۹صبح با مداحی حاج آقا رسالتی و اجرای تعزیه ی گروه “پیروان عترت” در حسینه ثارالله برگزار خواهد شد.

وی در تشریح تعزیه ی سپاهیان شیرخوارگان بیان نمود: سناریوی این تعزیه به گونه ای نوشته شده است که از ابتدای حرکت کاروان امام حسین (علیه السلام) و یارانش به سمت کربلا و صحنه ی به شهادت رساندن حضرت علی اصغر (علیه السلام) به عنوان شهید شیر خواره ی واقعه ی کربلا به زبان تصویر درمی آید. همچنین در ادامه به بحث روز یعنی جنگ یمن و عراق و مدافعان حریم حرم هم اشاره می شود.

پژوهیده گفت: برای تهیه ی این تعزیه بیش از ۳۰ساعت ضبط صدا داشتیم و ۷۰ نفر هم در اجرای این تعزیه حضور دارند.

خانم نوری مسئول واحد خواهران پیروان عترت هیئت رزمندگان اسلام دزفول در ادامه ی گفت و گو افزود: این تعزیه به مدت ۴۵ دقیقه به اجرا در می آید و پس از آن سرودی که برای مدافعان حرم تهیه شده است توسط اعضای گروه پیروان عترت اجرا خواهد شد.

وی در خصوص تن پوش های شیرخوارگان گفت: تعداد ۱۵۰۰ تن پوش و سربند های مزین شده به نام حضرت صاحب الزمان (عج) به وسیله کمک های مردمی تهیه شده در روز جمعه به صورت رایگان به شیرخوارگان اهدا می گردد.

خانم نوری در پایان ذکر کرد: هر یک از مادران با این نیت فرزندان خود را به این مراسم می آورند که روزی کودکان در گهواره خوابیده ی خود را در پیروی و سربازی امام زمان (عج) ببینند. و همچنین کشورهای زیادی همچون عربستان و آمریکا از اجرای این گونه مراسمات ترس و وحشت فراوانی دارند، اما امروزه با یاری خداوند متعال در چند سال اخیر این همایش حتی در این کشور ها برگزار می شود.

گزارش از : مریم صاحب محمدی

اشتراک مطلب با :
, , ,