تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , شهریور, ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۳:۲۸
کد خبر : 33113
سید عزیز الله پژوهیده گفت:

مراسمات عزاداری هیئت رزمندگان اسلام دزفول در محرم الحرام ۱۴۳۹

به گزارش دزنا۲۴//سید عزیز الله پژوهیده مدیراجرایی هیئت رزمندگان اسلام شهرستان دزفول در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار دزنا۲۴ که در حسینیه ثارالله صورت گرفت، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و تسلیت به سبب نزدیک شدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و هفتاد و دوتن از یارانش […]

مراسمات عزاداری هیئت رزمندگان اسلام دزفول در محرم الحرام ۱۴۳۹

به گزارش دزنا۲۴//سید عزیز الله پژوهیده مدیراجرایی هیئت رزمندگان اسلام شهرستان دزفول در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار دزنا۲۴ که در حسینیه ثارالله صورت گرفت، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و تسلیت به سبب نزدیک شدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و هفتاد و دوتن از یارانش گفت: هیئت رزمندگان اسلام مانند دیگر هیئت های سراسر کشور درحال آماده سازی خود برای ترویج فرهنگ عاشورایی می باشد؛ برنامه ها شامل زیارت عاشورا سخنرانی و مداحی است که هر شب ساعت ۲۱ در حسینیه ثارا… برگزار می گردد.

سید عزیزاله پژوهیده در ادامه افزود: به جز مراسمات ذکر شده، سه برنامه دیگر داریم از جمله همایش شیرخوارگان که در روز ۳۱ شهریور ۹۶ ساعت ۹ صبح در همین محل برگزار می گردد که اجرای تعزیه سپاهیان شیرخوار را در این برنامه خواهیم داشت که این برنامه ی ویژه ی هیئت رزمندگان با همکاری واحد خواهران (پیروان عترت) آماده شده است.
مدیر اجرایی هیئت رزمندگان اضافه کرد: تمام سربندهای آماده شده برای شیر خوارگان با نام صاحب الزمان(عج) تهیه شده و این پیام را در بردارد که تمام این بچه ها سربازان امام زمان می باشند.
دیگر برنامه تدارک دیده شده همایش جوانان و نوجوانان عاشورایی است که به همت جوانان این هیئت و مشارکت بسیج دانش آموزی و آموزش وپرورش آماده گردیده و در روز چهارشنبه ۵/مهر/۹۶ برگزار خواهد شد.
همچنین برنامه ی دیگر این هیئت، عزاداری در روز تاسوعا می باشد که هیئت رزمندگان هم مانند دیگر هیئت ها در چهارراه شریعتی گردهم آمده و ساعت ۴ عصر در مسیر عزاداری با مداحی حاج صادق آهنگران به حرکت در می آیند.

وی اظهار داشت: امسال در کنار تمامی این برنامه ها، غرفه ای به نام مهد کودکان دایر خواهد شد که هدف از راه اندازی این مهد کودک ابتدا آشنایی کودکان با زندگی ائمه اطهار و پیام های عاشورایی و دوم آرامش خانواده ها هنگام شرکت در عزاداری است.
همچنین برای آسایش خاطر عزیزان عزاداری که با موتور به حسینیه تشریف می آورند محلی برای پارکینگ موتورسیکلت ها پیش بینی شده است.

پژوهیده خاطر نشان کرد: مانند سالهای گذشته با همکاری سازمان اتوبوسرانی، وسیله ی ایاب و ذهاب برای شرکت همشهریان عزیز در این مراسمات فراهم گردیده است. همچنین از سپاه ناحیه ی دزفول، نیروی انتظامی، پلیس راهور، هلال احمر، اورژانس دزفول، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان انتقال خون بخاطر همکاری و حضورشان در زمان برگزاری مراسمات کمال تشکر را دارم.
مدیر اجرایی هیئت رزمندگان در خصوص تهیه ی برنامه ی خاصی به دلیل تلاقی هفته دفاع مقدس با دهه ی اول محرم بیان کرد: در بحث فضاسازی حسینه سعی کردیم از هفته دفاع مقدس استفاده کنیم. همچنین در نظر داریم پرچمی که مدتی برگنبد حرم حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) برافراشته بوده است را در شب اول محرم طی مراسم و مداحی خاصی به واسطه ی بسیجیان که همان رهروان حضرت اباالفضل العباس هستند در حسینه ثارالله به اهتزاز در بیاوریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیئت رزمندگان در نظر ندارد از سخنرانان و مداحان مطرح کشور استفاده نماید؟ گفت: ما در نظر داریم مداحان شهرستان را به عنوان ظرفیت های فعال معرفی کنیم. البته باید این مسئله را هم در نظر داشت که دسترسی به مداحان و سخنرانان کشوری با محدویت ها و مشکلات خاص خود مواجه است.
سید عزیز الله پژوهیده به عنوان یک پیام به مردم شهرستان دزفول گفت: من به عنوان عضو کوچکی از این جامعه، انتظار دارم که مردم ما سعی کنند در بحث انتقال معنویت و مفاهیم عاشورا بیشتر کار و فعالیت انجام دهند و فرهنگ ایثار و آزادگی امام حسین (علیه السلام) که از این اصل، ۸ سال دفاع مقدس و به دنبال آن مدافعان حرم پدید آمدند را به شکل درست خود به جوانانمان بیاموزند.

مدیر اجرایی هیئت رزمندگان در پایان از کلیه ی خادمین اباعبدالله الحسین (ع) که در حسینیه ثارالله خالصانه مشغول به خدمت هستند، قدردانی کردند. همچنین از تحریریه دزنا۲۴ که به منظور آشنایی بیشتر عزاداران حسینی با برنامه های هئیت رزمندگان، بصورت داوطلبانه پیگیر برنامه های این هیئت است صمیمانه تشکر کردند.

گزارش از : مریم صاحب محمدی

اشتراک مطلب با :
, , , ,