تاریخ انتشار خبر: ۸ , خرداد, ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۳:۳۴
کد خبر : 33103
رئیس آموزش و پرورش دزفول:

پرداخت نشدن سهم آموزش و پرورش از شهرداری مشکل ساز شده است

عبدالمحمدجرجانی پیش از ظهر امروز دوشنبه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش دزفول اظهار کرد: درسال ۹۵ از مجموع سهم پنج درصدی اداره آموزش و پرورش از عوارض ساختمانی شهرداری های تمام شهرستان، تنها ۶۰۰ میلیون ریال عاید این اداره شد. وی افزود :عمده این عوارض پرداختی از سوی شهرداری شهرهای اقماری همانند صفی […]

پرداخت نشدن سهم آموزش و پرورش از شهرداری مشکل ساز شده است

عبدالمحمدجرجانی پیش از ظهر امروز دوشنبه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش دزفول اظهار کرد: درسال ۹۵ از مجموع سهم پنج درصدی اداره آموزش و پرورش از عوارض ساختمانی شهرداری های تمام شهرستان، تنها ۶۰۰ میلیون ریال عاید این اداره شد.

وی افزود :عمده این عوارض پرداختی از سوی شهرداری شهرهای اقماری همانند صفی آباد و شهر امام بوده که این اهتمام آنها جای تقدیر دارد در حالی که شهرداری مناطق چندگانه شهری تاکنون نسبت به این موضوع بی توجه بوده و در هیچکدام از جلسات شورای آموزش پرورش برای رفع این مشکل شرکت نمی کنند.

رئیس آموزش و پرورش دزفول تصریح کرد: مبلغ پرداخت شده مذکور صرف اموراتی از جمله تعمیرات سرویس های بهداشتی و کمبودهای ساختمانی دربرخی مدارس شد چرا که ماهیت این سهم پنج درصد رفع مشکلات فنی و ساختمانی مدارس است.

جرجانی، اعتبار پرداخت شده از سوی شهرداری ها در سال ۹۵ را با توجه به وجود ۳۷۶ آموزشگاه در شهرستان ناکافی دانست و توضیح داد: با وجود اینکه در قانون و مصوبات ذکرشده که این پنج درصد شامل تفکیک، پذیره نویسی و صدورپروانه های ساختمانی است اما شهرداری صرفا بخش عوارضی مربوط به پروانه های ساختمانی را پرداخت می کند.

وی هشدار داد: قطعا اگرشهرداری بخواهد این روند بی توجهی و عدم پرداخت حق و حقوق قانونی آموزش وپرورش را ادامه دهد و از برگزاری جلسه و رفع مشکل طفره برود ما ناچار به ورود دیوان محاسبات به این موضوع خواهیم شد که قطعا برای شهرداری خوشایند نخواهد بود ضمن اینکه در این زمینه فرمانداری ویژه شهرستان نیز همانندگذشته با مانهایت همکاری را داشته است . مهر

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

۱ + ۱۶ =
اشتراک مطلب با :