تاریخ انتشار خبر: ۸ , خرداد, ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۸:۵۰
کد خبر : 33096
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت:

از افشاگری نماینده دزفول در مورد برنج های آلوده تا عدم ارائه اطلاعات آماری دقیق وزارت جهاد کشاورزی

متاسفانه شاهد هستیم سفارش ۹۰ هزار تنی برنج از کشور آروگوئه در پارت اول آن به میزان ۳۳ هزار تن وارد گمرک کشور شده است ولی وزارت بهداشت بدلیل عدم کیفیت و بهداشت محصول اجازه ورود به چرخه بازار را نمی دهد .

از افشاگری نماینده دزفول در مورد برنج های آلوده تا عدم ارائه اطلاعات آماری دقیق وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش دزنا ۲۴، بنقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ، عباس پاپی زاده امشب در گفتگویی ویژه خبری شبکه دو سیما  در رابطه با تنظیم بازار محصولات کشاورزی و مایحتاج مردم در ماه رمضان عنوان اظهار کرد :  مجموعه کسانی که  در بحث تنظیم بازار تصمیم گیرنده هستند متاسفانه تجربه کافی برای تنظیم بازار را ندارند و همیشه به علت عدم تنظیم بازار تولیدکننده و مردم متضرر میشوند .

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه گفت : ما همه دلسوز مردم هستیم ولی متاسفانه شاهد هستیم آماری که وزارت جهاد کشاورزی به ما می دهد دقیق نیست و با این آمار مدیران نمی توانند برای بازار آینده برنامه ریزی نمایند.

وی گفت :  این تناقض آماری جهاد کشاورزی مربوط به همه دوره ها بوده است و مختص دوره خاصی نیست ولی باید با مدیریت صحیح این اختلاف آماری را کاهش داد تا مشکلات بازار را سریعتر برطرف نماییم .

نماینده مردم دزفول در مجلس در ادامه گفتگوی ویژه خبری افزود: در حال حاضر کشاورز خوزستانی در حال برداشت پیاز از مزارع خود هستند  ولی متاسفانه شاهد هستیم که وزارت جهاد کشاورزی  مجوز واردات پیاز به برخی وارد کنندگان می دهد و بدین صورت کشاورز خوزستانی متضرر می شود که باید جلوی این امر گرفته شود .

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن افشا پشت پرده واردات برنج های آلوده به کشور گفت : متاسفانه شاهد هستیم سفارش ۹۰ هزار تنی برنج از کشور آروگوئه در  پارت اول آن به میزان ۳۳ هزار تن وارد گمرک کشور شده است ولی وزارت بهداشت بدلیل عدم کیفیت و بهداشت محصول اجازه ورود به چرخه بازار را نمی دهد .

پاپی زاده در ادامه گفت: اساسا برنج آلوده نباید وارد کشور شود و باید مسئولین پیگیری لازم را برای علت واردات این نوع برنج انجام دهند و همین برنج ها که مجوز ورود ندارند باعث افزایش نرخ این محصول در بازار شده است و باید به مردم اطلاع رسانی کنیم که این افزایش به جیب چه اشخاصی می رود .

اشتراک مطلب با :