تاریخ انتشار خبر: ۸ , خرداد, ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۷:۰۳
کد خبر : 33093

هدایت تحصیلی ۱۵۷ دانش آموز بازمانده از تحصیل در دزفول

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول گفت:۱۵۷ دانش آموز بازمانده از تحصیل در ماههای اخیر از نعمت سواد بهره مند شدند.

هدایت تحصیلی ۱۵۷ دانش آموز بازمانده از تحصیل در دزفول
‘سودابه دستی ترک’ روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش دزفول افزود:در بهمن ماه پارسال وضعیت انسداد مبادی بی سوادی در دزفول تشریح شد که طبق آخرین آمار آموزش و پرورش ،۴۰۲ دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند.
وی افزود:از این تعداد ۱۵۷ دانش آموز فارغ التحصیل شدند،۸۴ نفر مشغول به تحصیل هستند ،هفت نفر دانش آموز استثنایی ،۲ نفر بیماری صعب العلاج ،۶ دانش آموز دختر ازدواج کرده ،۱۰ نفر فوت شده،پنج نفر از اتباع خارجی ،۳۲ نفر بدسرپرست و هفت نفر دیگر توسط مدیران مدارس جذب شدند.
وی گفت:پنج منطقه بحرانی در دزفول وجود دارد که آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل در آنها زیادتر از بقیه مناطق است که این مناطق شامل کوی مدرس ، پیام نور،گاومیش آباد ،کرناسیان و بهشت علی می باشند.
وی افزود:۱۵ مدرسه در این مناطق وجود دارد که بیش از هفت هزار دانش آموزان را تحت پوشش قرار می دهند و باید در خصوص شناسایی ،جذب و نگهداشتن این دانش آموزان اقدام کرد.
فریدون عبدی رئیس بهزیستی دزفول نیز گفت:طرح کودکان بازمانده از تحصیل اوایل امسال به سازمان بهزیستی محول شده و در شهرستان دزفول در حال اجراست .
وی افزود:اصلاح اطلاعات آماری در خصوص کودکان بازمانده از تحصیل ،شناسایی کودکان و شناسایی و تحلیل موانع تحصیلی و دلایل بازماندگی از تحصیل ،تحلیل سیاست های موجد در بهبود وضعیت آنها در مدارس از جمله اهداف این طرح می باشد .
وی افزود:طبق تحلیل های صورت گرفته و بررسی کارشناسان فقر مالی،معلولیت،عدم علاقه کودکان به تحصیل ،عشایری و کوچ نشین بودن ،حضور برخی کودکان در کانون اصلاح و تربیت،اعتیاد و ۲ زبانه بودن هفت عامل مهم بازماندن دانش آموزان از تحصیل شناخته شدند.
عبدی گفت:برای حل این مشکل با موسسه های تحت نظارت بهزیستی قراردادی امضا شد و در فاز اول این طرح که اوایل امسال اجرا شد بیش از ۶۰ کودک بازمانده از تحصیل از کل آمار ۱۵۰ نفری مورد بررسی قرار می گیرند و دلایل بازماندن آنها از تحصیل بررسی می شود .
رئیس بهزیستی دزفول اضافه کرد :در مرحله اول مبلغ پنج میلیون ریال به خانواده این دانش آموزان کمک مالی و مددکاری می شود و در بررسی های بعدی اگر خانواده ها با مشکل اقتصادی و فقر مالی مواجه بودند مبلغ پنج میلیون ریال دیگر به آنها کمک خواهد شد .
وی گفت:در تلاش هستیم وضعیت این ۶۰ دانش آموز تا آغاز سال تحصیلی جدید مشخص شود .
ایرنا/
اشتراک مطلب با :
  1. مهندس احسان غفورنیا Iran (ISLAMIC Republic Of) Mozilla Firefox Windows گفت:

    با آرزوی موفقیت برای همه دسست اندرکاران فرهنگی کشور
    انشاالله که شاهد وجود کودک از تحصیل بازمانده به هر دلیلی از جمله فقر والدین نباشیم

    مهندس احسان غفورنیا