تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۶ | ۲۰:۴۰:۳۳
کد خبر : 33085

مسابقه همزمان استاد بزرگ شطرنج ایران با ۱۰۰ شطرنج باز خوزستانی

به گزارش دزنا۲۴، رئیس هیات شطرنج شهرستان دزفول روز یکشنبه به خبرنگار ما گفت:مسابقه همزمان شطرنج احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران با ۱۰۰ بازیکن شطرنج استان خوزستان در روز پنجشنبه چهارم خردادماه در تالار جام جم دزفول برگزار می شود. محمد صبویی افزود:این مسابقه با اولویت شطرنج بازان دزفول و شمال خوزستان برگزار […]

مسابقه همزمان استاد بزرگ شطرنج ایران با ۱۰۰ شطرنج باز خوزستانی

به گزارش دزنا۲۴، رئیس هیات شطرنج شهرستان دزفول روز یکشنبه به خبرنگار ما گفت:مسابقه همزمان شطرنج احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران با ۱۰۰ بازیکن شطرنج استان خوزستان در روز پنجشنبه چهارم خردادماه در تالار جام جم دزفول برگزار می شود.
محمد صبویی افزود:این مسابقه با اولویت شطرنج بازان دزفول و شمال خوزستان برگزار می شود که تاکنون تعدادی شطرنج باز خوزستانی برای رقابت با استاد بزرگ شطرنج ایران اعلام آمادگی کرده اند.
وی هدف از برگزاری این مسابقه را ترویج ورزش های فکری عنوان کرد و گفت:ورزش شطرنج پیشرفته ترین ورزش فکری دنیا محسوب می شود که به وسیله آن می توان تفکر را در جامعه نهادینه کرد چرا که با این ورزش علاوه بر نهادینه کردن تفکر سرعت عکس العمل افراد نیز افزایش می یابد .
رئیس هیات شطرنج شهرستان دزفول اضافه کرد:احسان قائم مقامی نخستین استاد بزرگ شطرنج ایران می باشد که تاکنون همزمان با ۶۰۴ نفر مسابقه شطرنج برگزار کرده و نام وی در گینس نیز ثبت شده است .
وی با بیان اینکه تاکنون بالاترین رکورد بازی همزمان شطرنج در خوزستان با ۸۰ نفر بوده است گفت:ورزش فکری شطرنج چندان در دزفول مورد استقبال قرار نگرفته لذا تلاش می شود با برگزاری کلاس های آموزشی از سوی هیات شطرنج این ورزش فکری را در جامعه رواج دهیم.
وی افزود:تاکنون مدیر کل ورزش و جوانان و رئیس هیات شطرنج استان خوزستان و مسئولان محلی برای حضور در این مسابقه اعلام آمادگی کرده اند.
به مناسبت چهارم خرداد روز دزفول بیش از ۱۰۰ برنامه و همایش فرهنگی ، هنری و ورزشی در دزفول ، اهواز و تهران تدارک دیده شده است. ایرنا

اشتراک مطلب با :