تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۳:۲۲
کد خبر : 33074

دوستداران محیط زیست نسبت به نابودی فضای سبز یک بیمارستان در دزفول نگرانند

تخریب فضای سبز و خشک شدن درختان یک بیمارستان در دزفول موجب نگرانی دوستداران محیط زیست شده است.

دوستداران محیط زیست نسبت به نابودی فضای سبز یک بیمارستان در دزفول نگرانند

به گزارش دزنا ۲۴ ، تعدادی از شهروندان دوستدار محیط زیست در روزهای اخیر نگرانی خود را در خصوص خشک شدن درختان بیمارستان و زایشگاه یازهرا که عمدتا درختان مرکبات می باشند اظهار داشته و خواستار اقدام دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای حفظ فضای سبز این بیمارستان شدند.
به گفته این افراد دوستدار محیط زیست، درختان و فضای سبز محوطه این بیمارستان در وضعیتی نامناسب رها شده و درختان آن در حال خشک شدن هستند.
مسئول پارک ها و فضای سبز شهرداری دزفول در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: سازمان پارک ها و فضای سبز دزفول رسیدگی به فضای سبز سطح شهر را بر عهده دارد و به مجموعه داخلی ادارات و سازمان ها ورود نمی کند.
سیدمحمد لطیفی با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری فضای سبز ارگان ها بر عهده آنها می باشد گفت:با این وجود در صورت مشاهده و گزارشی از بی توجهی نسبت به فضای سبز ادارات و سازمان ها ،شهرداری ورود می کند و در صورت نیاز موضوع بررسی خواهد شد.
وی افزود:قطع و خشک کردن هر درخت در مجموعه شهری و یا محیط ادارات تنها با مجوز کمیسیون ماده ۷ امکانپذیر است در غیر اینصورت تخلف است.
لطیفی بیان کرد:سریعا از محوطه فضای سبز بیمارستان یازهرای دزفول بازدید و موضوع بررسی خواهد شد.
فرهاد قلی نژاد رئیس محیط زیست شهرستان دزفول نیز گفت:در این خصوص بازدیدی از محوطه فضای سبز بیمارستان یاد شده صورت می گیرد و وضعیت بررسی خواهد شد.
فریدون جعفریانفر مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت:فضای سبز بیمارستان یازهرای دزفول که حدود چهار هکتار می باشد دارای باغبان می باشد و روزانه به وضعیت این محوطه رسیدگی می شود.
وی افزود:مشکلی در این خصوص وجود ندارد ولی به علت ساخت و ساز صورت گرفته در محوطه این بیمارستان ممکن است فضای سبز محوطه تحت تاثیر قرار گیرد.
زایشگاه یازهرا که سالها به عنوان یک مرکز درمانی به مردم دزفول و شهرهای همجوار خدمت رسانی کرد ، با راه اندازی بیمارستان بزرگ دزفول تعطیل شد.
ساخت یک مجموعه تخصصی درمانی در بیمارستان و زایشگاه یازهرا دزفول اخیرا آغاز شده است. ایرنا

اشتراک مطلب با :