تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۲:۳۵
کد خبر : 33067
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در اجلاس آسیا پاسفیک گفت:

تغییر اقیلم در کشورها باعث خشک شدن رودخانه ها , تالاب هاوفعال شدن کانون ریز گردها خواهد شد .

به گزارش دزنا ۲۴، عباس پاپی زاده در دومین اجلاس منطقه ای آسیا پاسفیک اقیانوسیه که در کشور ویتنام باموضوع توسعه پایدار و حفظ محیط زیست برگزار شد اظهار کرد: امروزه پدیده تغییر اقلیم علاوه بر عامل طبیعی با عامل انسانی نیز مواجه است که این عامل از اهمیت بالایی برخوردار است . وی گفت: […]

تغییر اقیلم در کشورها باعث خشک شدن رودخانه ها , تالاب هاوفعال شدن کانون ریز گردها خواهد شد .

به گزارش دزنا ۲۴، عباس پاپی زاده در دومین اجلاس منطقه ای آسیا پاسفیک اقیانوسیه که در کشور ویتنام باموضوع توسعه پایدار و حفظ محیط زیست برگزار شد اظهار کرد:
امروزه پدیده تغییر اقلیم علاوه بر عامل طبیعی با عامل انسانی نیز مواجه است که این عامل از اهمیت بالایی برخوردار است .

وی گفت: پدیده تغییر اقلیم یک پدیده جهانی است اما در بعضی از کشورهای توسعه یافته با استفاده از تکنولوژیهایی مانند بار ور کردن ابرها سعی بر کاهش این پدیده از مناطق خود هستند.

نماینده مردم دزفول در مجلس افزود: استفاده از برخی ازاین تکنولوژی ها باعث تشدید پدیده خشک سالی در سایر کشورها و همسایگان آنان خواهند شد .

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: درمنطقه جنوب غرب آسیا با تغییر اقلیم و کاهش شدید بارندگی مواجه هستیم که این معضل باعث خشک شدن دریاچه ها و تالاب ها و از بین رفتن اکوسیستم های فعال مناطق و در نهایت این مناطق به کانون های گردو غبار تبدیل خواهد شد, که این امر باعث شده تا سلامت جمعیت انسانی مورد تهدید قرار گیرد و میلیاردها دلار به اقتصاد مناطق وارد شود .

پاپی زاده در ادامه افزود: پیشنهاد میکنم از طریق مجالس کشورهای عضو سازمان بین المجالس جهانی در راستای توسعه پایدار جهت حفظ محیط زیست و مبارزه با پدیده ریز گردها پیگیری و اقدام شود.

نماینده مردم دزفول در پایان گفت: با تصویب یک پروتکل مشترک با کشورهای عضو میشود آنها را ملزم به انجام تعهداتشان نسبت به کنترل این پدیده مضر نماییم .

به گزارش دزنا ۲۴، , این اجلاس برای دومین بار در کشور ویتنام به مدت ۳ روز برگزار می شود که عباس پاپی زاده عضو کمیسیون کشاورزی و نماینده مردم دزفول در مجلس به نمایندگی از ایران در آن شرکت کرده است .

 

اشتراک مطلب با :