تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۶:۰۵
کد خبر : 33053

اداره محیط زیست مانع قطع درختان یک باغ در دزفول شد

به گزارش دزنا۲۴،صدور حکم قطع درختان یک باغ قدیمی واقع در منطقه شاه خراسان دزفول در روزهای اخیر موجب نگرانی دوستداران محیط زیست شده بود. با اجرای حکم قضایی در روزهای اخیر قرار بود درختان کهنسال این باغ قطع شوند که با پیگیری اداره حفاظت محیط زیست دزفول اجرای این حکم به تعویق افتاد. گفته […]

اداره محیط زیست مانع قطع درختان یک باغ در دزفول شد

به گزارش دزنا۲۴،صدور حکم قطع درختان یک باغ قدیمی واقع در منطقه شاه خراسان دزفول در روزهای اخیر موجب نگرانی دوستداران محیط زیست شده بود.
با اجرای حکم قضایی در روزهای اخیر قرار بود درختان کهنسال این باغ قطع شوند که با پیگیری اداره حفاظت محیط زیست دزفول اجرای این حکم به تعویق افتاد.
گفته می شود حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ اصله درخت ۳۰تا ۴۰ ساله در زمین مورد نظر که پنج هزار و ۱۳۰ متر مربع وسعت دارد وجود دارد .
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:سازمان محیط زیست با توجه به اعتراض دوستداران محیط زیست و همچنین تاریخی بودن این باغ قدیمی که فضای سبز مناسبی در منطقه فراهم کرده است از دادگاه خواست اجرای این حکم را که دارای مالک می باشد به تعویق اندازد.
فرهاد قلی نژاد افزود:مقام قضایی نیز با این درخواست موافقت کرد و یک ماه اجرای این حکم را به تعویق انداخت.
وی گفت:در این مدت به دنبال راهکاری برای جلوگیری از قطع این درختان خواهیم بود و در اولین مرحله کاربری زمین موردنظر باید مشخص شود که مسکونی است یا فضای سبز و اگر کاربری فضای سبز دارد مالک ابتدا باید موضوع تغییر کاربری قطعه زمین مذکور را از طریق کمیسیون ماده پنج استان خوزستان پیگیری کند.
قلی نژاد به راهکارهایی که مانع اجرای این حکم خواهند شد اشاره کرد و افزود:ارگان های متولی فضای سبز مانند شهرداری می توانند برای جلوگیری از قطع این درختان قدیمی و تاریخی این ملک را از مالک خریداری و از آن بعنوان فضای سبز و بوستان محلی استفاده کنند.
دادستان عمومی وانقلاب دزفول نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت:حکم دادگاه در خصوص قطعه زمین مذکور قطعی است و طبق قانون باید اجرا شود .
احمد قهرمانی به اشاره به اینکه قرار بود این حکم در روزهای اخیر اجرایی شود افزود:با توجه به حساسیت دادگستری به موضوع قطع درختان واقع در زمین مذکور و درخواست محیط زیست اجرای این حکم فعلا متوقف شده است و تلاش می شود راهکار بهتری برای جلوگیری از قطع درختان ارائه شود.
گفته می شود به علت وجود تعدادی معارض برای قطعه زمین مذکور از جمله اداره اوقاف و امور خیریه پرونده این زمین در دیوان محاسبات کشور در دست بررسی است.

اشتراک مطلب با :