تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۷:۱۸
کد خبر : 33006
درحاشیه اجلاس نمایندگان آسیاپاسفیک

نماینده مردم دزفول در دیدار با رئیس مجلس سریلانکا بر لزوم گسترش روابط دوجانبه اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس در اجلاس نمایندگان آسیا در بازدید خود با رئیس مجلس سریلانکا بر لزوم گسترش همکاری های دو جانبه تاکید کرد.

نماینده مردم دزفول در دیدار با رئیس مجلس سریلانکا بر لزوم گسترش روابط دوجانبه اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش. دزنا ۲۴ بنقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم دزفول در مجلس ,نمایندگان جوان مجلس شورای اسلامی در حاشیه اجلاس بین المجالس آسیاپاسیفیک در سریلانکا با رئیس مجلس این کشور دیدار و گفتگو داشتند.

در این نشست که در مجلس سریلانکا صورت گرفت، عباس پاپی زاده رییس هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی، ضمن ابراز خرسندی از ارتباط خوب مجالس ایران و سریلانکا، تحکیم روابط اقتصادی و فرهنگی بین دوکشور را خواستار شد.

نماینده مردم دزفول  با تاکید بر ظرفیت های علمی و فنی مهندسی و نیروی ماهر جوان کشورمان گفت؛ با تلاش رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانین راهگشایی برای توسعه روابط تجاری، اقتصادی و فرهنگی بین ایران و سایر کشورها تدوین گردیده ا ست.
در این نشست که سفیر ایران و محمد حسن نژاد، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، پاپی زاده همچنین سابقه همکاری دیرینه دو کشور را بیان و بر لزوم گسترش روابط تاکید کرد.
اقای کارو جایا سوریا رئیس مجلس سریلانکا نیز ضمن اینکه ایران را کشوری دوست و شریکی قابل اعتماد دانست، خواهان همکاری و سرمایه گذاری بیشتر ایران در حوزه تامین نفت و گاز و سد سازی در کشورش شد.
ایران قبل از این بزرگترین پروژه عمرانی سریلانکا شامل ساخت سد و نیروگاه تولید برق را به کمک بخش خصوصی اغاز نموده که بیش از ٧٠ درصد پیشرفت دارد.


 

اشتراک مطلب با :
 1. صبیح اندرزگو Iran (ISLAMIC Republic Of) Google Chrome Windows گفت:

  دزناخواهشا این کامنت رو تایید کن و مطلبی در این مورد در سایت درج کن.
  آقای پاپی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی

  پس از عمری یک شرکت فولاد در دزفول زدند ولی از بهبهان و استان لرستان واهواز و مسجد سلیمان استخدام شد در حالی که جوانان دزفول بیکارند.
  جناب آقای پاپی دزفول قطب کشاورزی است اما آنقدر دست روی دست گذاشتید و زمین به سرمایه دار آن اختصاص ندادید تا در اندیمشک شهرک گلخانه ای رو زدند شهرکی که تا ۲۰۰ کیلومتری آن کسی حق احداث چنین شهرکی رو نداره .

  لینک زیر رو ببینید بد نیست.
  http://www.khouznews.ir/fa/news/145699/%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%DA%AF%D9%84%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%85%D8%B4%DA%A9