تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , فروردین, ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۸:۴۳
کد خبر : 32948
رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت:

برخورد قضایی با ۶۸ مرکز تهیه و عرضه مواد غذایی در دزفول

از یکم اسفندماه ۹۵ تا ۱۵ فروردین ماه ۶۸ مرکز تهیه مواد غذایی در این شهرستان به دلیل تخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

برخورد قضایی با ۶۸ مرکز تهیه و عرضه مواد غذایی در دزفول

به گزارش دزنا۲۴//رضا پورآئین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:در طرح سلامت نوروزی که از یکم اسفندماه پارسال تا ۱۵ فروردین ماه ادامه داشت ۴۴ گروه بازرسی شرکت داشتند که در این طرح از تعداد هفت هزار و ۵۱۲ مکان و مرکز تهیه و فروش مواد غذایی در شهرستان دزفول ۹ هزار و ۳۲۳ مورد بازرسی صورت گرفت.
وی گفت:از این تعداد ۴۳ مورد جزو مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی شامل رستوران ها و واحدهای عرضه ساندویچ بودند و ۲۵ مورد دیگر شامل آرایشگاه ها و فروشگاه های دخانیات بودند.
پورآئین اضافه کرد:در این مدت همچنین ۱۶۲ مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی و ۶۸ مورد نمونه برداری از مواد غذایی صنعتی صورت گرفت ضمن اینکه ۴۹۷ مورد نمونه برداری میکروبی آب نیز انجام شد .
رئیس مرکز بهداشت دزفول به پنج هزار و ۴۹۳ مور کلرسنجی آب در این مدت اشاره کرد و گفت:در این طرح چهار هزار و ۳۹۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد نیز کشف و معدوم شد که شامل انواع ترشی جات،همبرگر،ماکارونی،۱۰۰ کیلوگرم شیرینی و خمیر شیرینی،دوغ محلی و آبمیوه و دیگر مواد غذایی بودند.
وی گفت:۵۱ مورد گزارش مردمی به سامانه ۱۹۰ و ۶ مورد شکایت حضوری مردمی نیز در این مدت ارائه شد و ۱۳ مورد با دست فروشان دوره گرد برخورد شد .
رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت:در این مدت ۱۳ مورد بازرسی مشترک با حضور بازرسان اداره صنعت ،معدن و تجارت و اداره دامپزشکی صورت گرفت و در کل ۱۲ هزار و ۵۴۵ نفر ساعت بازرسی از سوی بازرسان بهداشت محیط دزفول صورت گرفت.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,