تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۷:۱۴
کد خبر : 32841

۴۰ سال معاینه رایگان توسط پزشک خیّر +تصاویر

پزشک خیّری که خود دچار معلولیت جسمی است، ۴ دهه است که مردم روستا را معاینه می‌کند و آنهایی را که توان آمدن به مطب او را ندارند به دیدنشان می‌رود و در منزل خودشان درمانشان می‌کند.

۴۰ سال معاینه رایگان توسط پزشک خیّر +تصاویر

به گزارش دزنا۲۴”پزشکی که خود از معلولیت جسمی رنج می‌برد، ۴ دهه است که به مردم روستایی در کشور چین خدمت‌رسانی می‌کند و پس از گذشت این همه سال هم‌چنان قوی و مبارز است.

این پزشک خیّر که سرمای زمستان و گرمای تابستان برایش تفاوتی ندارد “Mou” نام دارد و برای رسیدن به موقعیتی که الان دارد بسیار تلاش کرده است.

“Mou” در روستای نینگ‌شیا طبابت می‌کند و مردم آنجا ۴۰ سال است که توسط این پزشک درمان می‌شوند. مردم نینگ‌شیا او را “فرشته نگهبان” می‌خوانند.

“Mou” هنگامی‌که در دبستان تحصیل می‌کرد دچار نوعی بیماری شد که به علت محدودیت‌های پزشکی آن زمان امکان درمانش وجود نداشت. این پزشک خیّر با تمام سختی‌هایی که معلولیتش ایجاد می‌کند هم‌چنان به طبابت رایگان مردم روستای جیانگ‌شی می‌پردازد.

او در سال ۱۹۷۷ هنگامی‌که از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد، با تمام محدودیت‌هایی که برایش وجود داشت تحصیل پزشکی را آغاز کرد.

با وجود این‌که برای او راه رفتن بسیار دشوار است، خودش به منزل بیماران می‌رود و آنها را معاینه می‌کند.

نینگ‌شیا با نام رسمی منطقه خودمختار هوئی نینگ‌شیا نام استانی خودمختار در حوضه بالایی رود زرد و در شمال‌غرب چین است و شهر یینچوان مرکز این استان است.

استان نینگ‌شیا در گذشته گذرگاه مهم بازرگانی شرق به غرب بوده و به عنوان یک منطقه مهم در مسیر رودخانه زرد در تاریخ دارای فرهنگ و تمدن کهن می‌باشد.

انتهای پیام/ ۷۲۱

منبع:فارس

 

اشتراک مطلب با :
, , , , ,