تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , بهمن, ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۸:۱۲
کد خبر : 32820

نارضایتی مردم از شلوغی درمانگاه های دزفول

ازدحام جمعیت و شلوغی درمانگاه های تخصصی دزفول به ویژه درمانگاه بیمارستان بزرگ این شهر موجب نارضایتی بیماران شده است.

نارضایتی مردم از شلوغی درمانگاه های دزفول

به گزارش دزنا۲۴”بیمارانی که به درمانگاه های دزفول مراجعه می کنند با ضعف امکانات و کم بود پرسنل روبرو شده که این کمبودها در برخی موارد به مشاجره و درگیری نیز منجر می شود.
یک بیمار که از ازدحام جمعیت و شلوغی درمانگاه تخصصی بیمارستان بزرگ دزفول گله مند می باشد به خبرنگار ما گفت:با مراجعه به درمانگاه بیمارستان بزرگ دزفول با ازدحام جمعیت و مناسب نبودن فضای درمانگاه مواجه شدم ضمن اینکه هنگام نوبت دهی با برخورد نامناسب و به دور از احترام پرسنل روبرو شدم که اینگونه برخوردها در شان مردم دزفول نیست.
یکی دیگر از بیماران نیز با تایید این موضوع گفت:شلوغی و بی نظمی ،ناکافی بودن امکانات پزشکی متناسب با جمعیت بیماران و ناکافی بودن متصدیان نوبت دهی باعث شده مردم با مشکلات بسیاری هنگام مراجعه به درمانگاه بیمارستان بزرگ مواجه شوند این درحالی است که در نوبت صبح بیش از ۳۰۰ بیمار در نوبت ویزیت پزشکان متخصص بسر می برند.
به گزارش دزنا۲۴، کمبود پرسنل و امکانات و فضای نامناسب در درمانگاه تخصصی بیمارستان بزرگ دزفول در حالی است که به بیش از ۶ هزار بیمار در این درمانگاه در مدت یک ماه خدمات درمانی ارائه شده ضمن اینکه پزشکان متخصص شاغل در این درمانگاه نیز با مشکل کمبود امکانات اولیه پزشکی مانند ترازو،دستگاه فشار خون و دیگر امکانات پزشکی مواجه اند بطوری که برای ۱۰ پزشک تنها پنج دستگاه فشار خون در این درمانگاه موجود است .
محمد افضل زاده مدیر بیمارستان بزرگ دزفول نیز در خصوص مشکلات درمانگاه این بیمارستان به خبرنگار ما گفت:با توجه به استقرار ۱۵ پزشک متخصص در درمانگاه بیمارستان بزرگ دزفول بیماران شهرهای دزفول ،شوش و اندیمشک و حتی استان های همجوار به این بیمارستان مراجعه می کنند.
وی افزود:برای هر متخصص یک منشی در نظر گرفته شده و هر پزشک بطور متوسط ۳۰ بیمار را ویزیت می کند که این امر موجب ازدحام و بی نظمی و در برخی موارد مشکل ساز شده است.
وی ضمن تایید مشاجره که در برخی موارد در این درمانگاه پیش می آید گفت:منکر مشکلات موجود نیستیم و برای حل این مشکل ساخت ۲ درمانگاه در ۲ نقطه شهر دزفول در دستور کار است که امیدواریم با راه اندازی آنها بار این درمانگاه کمتر شود و خدمات پزشکی بهتر و بیشتری به شهروندان ارائه شود.
مهرداد کلانتریان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این خصوص گفت:با توجه به اینکه متخصصان فقط در کلینیک های ویژه و مطب های تمام وقت کار می کنند به دلیل اینکه فضای مناسب برای ویزیت بیماران وجود ندارد تا زمانی که درمانگاه های تخصصی ساخته شوند باید از فضای بیمارستان برای ویزیت بیماران استفاده می شود.
وی با تاکید بر اینکه فضای بیمارستان برای درمان تخصصی بیماران ساخته نشده است گفت:با توجه به اینکه مراجعان زیادی از شهرهای دزفول،شوش ،گتوند ،اندیمشک ،جنوب ایلام و لرستان به درمانگاه بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه می کنند وفضای بیمارستان مناسب درمانگاه نیست با ازدحام جمعیت و بی نظمی هایی روبرو می شویم که ناخواسته است.
وی گفت:برای حل مشکل درمانگاه این بیمارستان در نظر داریم سیستم نوبت دهی این درمانگاه را به سیستم نوبت دهی تلفنی و یا اینترنتی مجهز کنیم تا مشکل تا حدی کمتر شود و درمانگاه های تخصصی آماده بهره برداری شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه وجود متخصصان ریه،گوارش و دیگر متخصصان برجسته با تعرفه دولتی در ازدحام جمعیت بیمار در این درمانگاه موثر است گفت:در پی جذب پرسنل متصدی از طریق شرکت های خصوصی هستیم تا بتوانیم تا حدی این مشکلات را کاهش دهیم ضمن اینکه تا خردادماه سال آینده نیز ۲ درمانگاه تخصصی در محل بیمارستان یازهرا و جنب بیمارستان افشار به بهره برداری خواهند رسید.
کلانتریان افزود:در حالی که درمانگاه بیمارستان بزرگ دزفول جوابگوی بیماران شهرستان دزفول است عملا باید به حدود ۲ میلیون بیمار از شهرهای اطراف نیز خدمات رسانی کند که همین امر باعث مشکلاتی برای بیماران شده است.
وی در خصوص مرگ یکی از بیماران دیالیزی در بیمارستان بزرگ دزفول نیز گفت:هفته گذشته یکی از بیماران دیالیزی بعد از انجام عمل جراحی فوت کرد که انجام این عمل جراحی بطور طبیعی با عارضه هایی همراه است و ممکن است هر بیماری بعد از این عمل جراحی دچار عوارضی شود.
وی با بیان اینکه تاکنون شکایتی مبنی بر کوتاهی پزشک در خصوص این بیمار به دانشگاه علوم پزشکی ارائه نشده است گفت:در صورتی که شکایتی در این رابطه ارائه شود این موضوع توسط هیات بدوی سازمان نظام پزشکی به صورت ویژه بررسی خواهد شد ضمن اینکه هر گونه کوتاهی پزشک باید از سوی پزشکی قانونی تایید شود.
ضریب اشغال تخت در بیمارستان بزرگ دزفول حدود ۱۰۰ درصد است.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,