تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۱:۱۰
کد خبر : 32802
آصفی گفت:

آغاز بکار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خوزستان در دزفول

صبح امروز، چهارشنبه نهمین جشنواره تئاتر استانی کودک و نوجوان خوزستان در محل تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان کار خود را آغاز نمود.

آغاز بکار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خوزستان در دزفول

به گزارش دزنا۲۴//حبیب اله آصفی، معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول در آئین افتتاحیه این جشنواره با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان دزفول در زمینه های مختلف هنری گفت: دزفول با وجود هنرمندان صاحب نام در رشته تئاتر دارای ظرفیت بسیار بالایی است.

وی افزود: استقبال مردم دزفول از نمایش های اجرا شده در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول به حدی است که شاید بتوان گفت تنها شهری که قابل رقابت با دزفول از نظر علاقه مندی مردم به هنر نمایش تئاتر می باشد تهران است.

آصفی علاقه مندی مردم دزفول به رشته های مختلف هنری به ویژه هنر تئاتر را بیانگر هوشمندی مردم و ظرفیت بالای هنرمندان این شهرستان دانست و گفت: باید به مردم دزفول به خاطر این ظرفیت ها تبریک گفت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول با قدردانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول و دست اندر کاران برگزاری جشنواره استانی تئاتر کودک و نوجوان در دزفول بیان داشت: میزبانی این جشنواره فرصتی برای علاقه مندان به تئاتر کودک و نوجوان در دزفول می باشد.

نادر سعادتی فرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول تصریح کرد: هفت اثر نمایشی به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان استان خوزستان راه یافته اند که از امروز تا روز جمعه در تالار ارشاد ، سالن ایثار ، فرهنگسرای شهید مدرس و مجتمع فرهنگی سینمایی در ۲ نوبت صبح و عصر به روی صحنه می روند.

وی افزود:جشنواره استانی تئاتر کودک و نوجوان پس از وقفه پنج ساله با حمایت هنرمندان خوزستان و دزفول و نیز مشارکت فرمانداری ، شهرداری و شورای شهر،آموزش و پرورش و کمیته امداد برگزار شده است.

سعادتی فرد با اشاره به فراخوان سه ماه پیش این جشنواره اذعان داشت: در مجموع ۲۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که پس از بررسی متن های رسیده و بازبینی صورت گرفته توسط شورای بازبینی هفت اثر نمایشی مجوز ورود به بخش رقابتی جشنواره را کسب کردند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول خاطرنشان کرد: به رنگ بهار از شهرستان ایذه،کی بود چی بود از اهواز،پریای من و قلب مترسک از دزفول،شیر و موش از شوش ،دختر انار از مسجدسلیمان و جک و لوبیای سحرآمیز از امیدیه هفت اثری هستند که از ششم تا هشتم بهمن ماه در دزفول به روی صحنه می روند.

وی بیان داشت: نمایش های ‘بچه های غار’ از اراک و ‘منتظر تماس شما هستم’ از دزفول در بخش میهمان این جشنواره اجرا دارند.

نهمین جشنواره تئاتر استانی کودک و نوجوان خوزستان با اجرای نمایش ‘ پریای من ‘ به نویسندگی و کارگردانی آزاده رئیسی از دزفول در تالار ارشاد دزفول آغاز شد./اختصاصی دزنا۲۴

انتهای پیام//۸۱۲

اشتراک مطلب با :
, ,