تاریخ انتشار خبر: ۴ , دی, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۳:۱۰
کد خبر : 32756
خطیب جمعه دزفول:

۹دی برای همیشه ماندگار شد

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه ۹ دی برای همیشه در تاریخ جمهوری اسلامی ماندگار شدگفت:زمینه های فتنه که جمهوری اسلامی را با مشکلاتی مواجه کرد باید واکاوی و مورد بررسی قرار گیرد.

۹دی برای همیشه ماندگار شد

به گزارش دزنا۲۴”حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول ۹ دی و زمینه های پیدایش آن را عبرت آموز برشمرد و افزود:توده های مردمی با بصیرت در ۹ دی عمل کردند و قبول شدند ولی برخی نخبگان و خواص در این آزمون مهم مردود شدند و بصیرت لازم را نداشتند.
وی گفت:مقام معظم رهبری از چندین ماه قبل موضوع فتنه را پیش بینی کرده بودند و همواره از جمهوریت نظام دفاع کردند زیرا افراد بسیاری خواهان باطل کردن انتخابات بودند ولی ایشان قاطعانه از رای مردم دفاع کرد .
حجت الاسلام قاضی دزفولی تولید شاخص و تبیین مرزبندی صحیح را از دیگر راهبردهای مدیریت مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ عنوان کرد و افزود:مقام معظم رهبری با بصیرت افزایی مردم توانستند استدلالهای منطقی در مهار فتنه داشته باشند و حدود ۴۰ میلیون نفر از سراسر کشور را در ۹ دیماه به خیابانها بکشاند .
وی برخورد نیمه سخت با عوامل سازمان یافته فتنه و برخوردی هوشمندانه ،مدبرانه و در عین حال مقتدرانه رهبری را از دیگر راهبردهای مدیریت مقام معظم رهبری در فتنه دانست و گفت:درس های عبرت آموز ۹ دی نباید به فراموشی سپرده شود.
امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول ولادت حضرت عیسی مسیح را به همه مسلمانان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد مسیحیان بتوانند به اندیشه ها و افکار عیسی مسیح عمل کنند.
وی بازداشتن از ظلم ظالم را اقتضای مقام مسیح دانست و گفت:سران کشورهای غرب و اروپایی که خود را مدعی مسیحی می دانند چشم خود را بر ظلم در سوریه و عراق بسته اند و تروریست ها به شکل فجیعی انسانهای بیگناه را به کشتن می دهندو نه تنها این جنایت ها را نمی بینند بلکه از تروریست های جنایتکار حمایت نیز می کنند.
امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ۵ دیماه سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی در سال ۱۳۶۳ به دستور امام خمینی (ره) را گرامیداشت و افزود:دشمن قسم خورده انقلاب به منظور فشار مضاعف به نظام از هیچ اقدامی فروگذار نکرده و قصد ناامنی در خطوط هوایی کشورمان را داشت که با تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی امنیت برقرار شد و امروزه هم حمل و نقل در کشورمان از آرامش و امنیت لازم برخوردار است .
وی ضمن تقدیر از عملکرد سپاه حفاظت هواپیمایی گفت:عملکرد خوب این سپاه باعث شده دیگر کشورها لقب گارد آهنین را به هواپیمایی کشورمان بدهند .
خطیب جمعه دزفول سالروز شهادت آیت الله حسین غفاری از علما و روحانیون انقلاب که به دست رژیم شاه شهید شد را گرامیداشت و در هفته ای که گذشت جبهه مقاومت به پیروزی های بزرگی دست یافت که به پیروزی فوعه،کفریا و حلب منجر شد.
وی افزود:نسخه مقاومت همچون گذشته در مقابل دشمنان جواب داد و این خط باید همچنان استمرار یابد تا مسلمانان بزودی به موفقیت دست یابند و ریشه عوامل غرب در منطقه خشکانده شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول نسب به بدعهدی امریکا تذکر داد و گفت:پاسخ نقض عهد طرف مقابل در برجام نقض عهد ما را به همراه خواهد داشت .
وی به اقتصاد مقاومتی نیز اشاره ای کرد و افزود:توانمندی های بسیاری در زمینه اقتصاد مقاومتی در دزفول وخوزستان وجود دارد که این توانمندی ها در جشنواره تولیدات مرکز صدا وسیما در خوزستان مطرح شد ولی باید دید با وجود این توانمندی ها چرا امار بیکاری در استان خوزستان بالاست و چرا به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری توجهی نمی شود .

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,