تاریخ انتشار خبر: ۴ , دی, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۶:۴۷
کد خبر : 32753
مدیر عامل شرکت هواپیمایی عقاب و عسلویه گفت:

فرودگاه دزفول ظرفیت پروازهای خارجی را دارد

مدیر عامل شرکت هواپیمایی عقاب و عسلویه با بیان اینکه فرودگاه دزفول ظرفیت پروازهای خارجی را دارد گفت: صدور مجوز مرز هوایی فرودگاه دزفول ضروری است.

فرودگاه دزفول ظرفیت پروازهای خارجی را دارد

به گزارش دزنا۲۴”عبداله کاشانی فر روز پنجشنبه در آئین معارفه مدیر جدید فرودگاه دزفول افزود:امسال ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای فرودگاه دزفول هزینه شده است که با وجود کارهایی که در جهت توسعه پروازها انجام شده نیاز به پروازهای خارجی نیز احساس می شود.
مدیر عامل شرکت هواپیمایی عقاب و عسلویه گفت:تاکنون ارتش وسازمان هواپیمایی کشور با مرز هوایی فرودگاه دزفول موافقت کرده اند که باید این امر از سوی مسئولان محلی پیگیری شود تا به نتیجه برسد.
وی گفت:می توان با انتقال فروشگاه اتکا به مرکز شهر دزفول و استفاده از فضای این فروشگاه سالن های انتظار و ترانزیت فرودگاه دزفول را افزایش داد تا فرودگاه توسعه یابد.
کاشانی فر با تاکید بر اینکه در سالهای اخیر نشست های فراوانی در جهت بررسی نقاط ضعف و مشکلات فرودگاه دزفول برگزار شده است گفت:با وجود فعالیت های انجام شده و صرف چهار میلیارد ریال هزینه فعالیت های عمرانی در یکسال گذشته در فرودگاه دزفول باید کارهای بیشتری انجام شود که فرماندار و شهرداری می توانند در این راستا یاریگر باشند.
وی بیان داشت:از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیز می توان برای توسعه فرودگاه دزفول و راه اندازی مرز هوایی کمک گرفت ضمن اینکه فرودگاه دزفول در حال حاضر ۳۷ نفر پرسنل دارد که امسال باید ۱۴ نیروی انسانی به آنها اضافه شود .
وی با اشاره به آمار پروازهای فرودگاه دزفول گفت:از سال ۹۰ تاکنون شش هزار و ۲۲۷ پرواز توسط شرکتهای هواپیمایی ایران ایرتور،نفت،آسمان،معراج،کاسپین ،سپاهان از طریق فرودگاه دزفول انجام شده است که میانگین این پروازها ۸۰ پرواز در هفته می باشد .
کاشانی فر با بیان اینکه پروازهای هفتگی فرودگاه دزفول از ۲ پرواز در هفته به ۲۰ پرواز در هفته رسیده است گفت:انجام این پروازها بدون هیچگونه رویداد خاصی نشانه استاندارد بودن پروازها و موفق بودن نیروهای نظارت،امنیتی و عملیاتی بوده است که قابل تقدیر است.
وی گفت:از یکم دیماه سال گذشته تا یکم دیماه امسال ۱۵۷ هزار و ۵۲۲ مسافر از طریق هفت هزار و ۹۳۱ پرواز فرودگاه دزفول جابجا شده اند
کاشانی فر افزود: از سال ۸۸ شرکت عقاب و عسلویه فرودگاه دزفول را تحویل گرفت که با وجود مشکلات و کمبودهای فراوان این فرودگاه به اینجا رسیده است.
وی به فعالیت های انجام شده در فرودگاه دزفول اشاره کرد و از مسئولان شرکت های هواپیمایی کاسپین،آسمان،ایران ایرتور که برنامه های خوبی را در فرودگاه دزفول اجرا کردند تقدیر کرد.
وی ضمن تقدیر از حضور و مشارکت خیرین استان خوزستان در فعالیت های عمرانی و خدماتی فرودگاه دزفول گفت:دزفول پتانسیل های فراوانی در منطقه دارد که وجود این فرودگاه نیز امتیازی برای این شهرستان می باشد که باید مورد حمایت مسئولان کشوری ،استانی و شهرستانی قرار گیرد تا مشکلات کاهش و تسهیلات بیشتری در اختیار شهروندان قرار گیرد.
مدیر عامل شرکت هواپیمایی عقاب و عسلویه اظهار کرد:طبق برنامه ریزی انجام شده در نظر داریم ایستگاه آتش نشانی در فرودگاه دزفول احداث کنیم ضمن اینکه دیوارسازی بلوار فرودگاه نیز نیازمند همکاری شهرداری دزفول می باشد .
وی روکش آسفالت ،روشنایی جاده اختصاصی فرودگاه و نصب دوربین مداربسته را از دیگر مشکلات و نیازهای فرودگاه دزفول دانست و گفت:فرودگاه دزفول به یک خودروی ون برای جابجایی میهمانان ویژه نیازمند است که شورای شهر تامین این خودرو را برعهده گرفته است .
کاشانی فر نظارت و توسعه خدمات فرودگاه دزفول را از اولویت های فرمانده ناجا عنوان کرد و افزود:امیر عزتی به مدت ۲ سال مسئولیت مدیریت فرودگاه دزفول را برعهده داشت که طبق خواسته خود به تهران منتقل شد .
وی برای علیرضا آئینی مدیر جدید فرودگاه دزفول نیز آرزوی موفقیت کرد .
در این آئین از زحمات ۲ ساله سعید عزتی مدیر پیشین فرودگاه دزفول تقدیر و علیرضا آئینی بعنوان جانشین وی معرفی شد.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , ,