تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۳:۱۷
کد خبر : 32646
دزنا24 گزارش میدهد

بزرگترین تجمع مردمی در اربعین حسینی/ پیاده روی با بوی عشق

هر چه به روز اربعین نزدیک‌تر می‌شویم، انبوه جمعیت گسترده‌تر و موکب‌های مردمی با شوق بیشتری فعالیت می‌کنند.

بزرگترین تجمع مردمی در اربعین حسینی/ پیاده روی با بوی عشق

به گزارش دزنا۲۴”مسلمانان چندین ماه قبل از فرا رسیدن ماه محرم و صفر خود را برای شرکت در پیاده‌روی بزرگ اربعین آماده می‌کنند.

در این دو ماه از سال مردم حال و هوای ویژه خود را دارند، در هرجا و هر مجلسی نام حسین(ع) است و بس، هر کس در حد و توان خود هر چه دارد به عشق حسین و اهل بیت کنار می‌گذارد تا بتواند در پذیرایی از زوار اربعین  امام حسین (ع) به آنها خدمت کند.

اگر کسی در این رابطه تحقیق کند خواهد دید که بیشتر مردم در دورترین روستاهای کشور نان شب خود را به عشق سرور سالار شهیدان برای رساندن به مرزها حتی در حد تهیه یک لیوان شیر یا چای برای مهمانان ارباب خود حسین (ع) کنار می‌گذارند.

در هیچ آیینی مردم این‌گونه از هستی و جان خودشان مایه نمی‌گذارند، به‌راستی چه کسی و چه عشقی در این راه وجود دارد؟

چه قدرتی در دنیا وجود دارد که بتواند این تجمع بزرگ مردمی را با یک نیت، یک شعار آن هم لبیک یا حسین به‌وجود آورد، از مرز مهران در غرب کشور گرفته تا مرز جنوب یعنی کربلای ایران و شلمچه که سراسر عشق است.

در هر نقطه از مرزهای جنوبی نگاه کنی انسانی را می‌بینی که علم بر دوش و ذکر حسین بر لب دارد، پیرمردی را در مسیر جاده می‌بینم که علم بردوش و کوله‌بار بر دوش دارد، وقتی از او سوال می‌کنم که از کجا آمدی و به کجا می‌روی در حالی که اشک می‌ریزد، می‌گوید از روستای دور افتاده‌ای در  استان بوشهر و چندین روز است به عشق زیارت محبوب دلم حرکت کردم، شاید امسال آخرین محرم و صفر عمرم باشد.

این‌روزها موکب‌های مردمی در سطح جاده‌ها و مرزها و پذیرایی از زوار اربعین دنیا را در تعجب وا داشته؛ کسی باور نمی‌کرد که روزی راه کربلای امام حسین(ع) به این گستردگی برای عاشقان و مریدان باز شود.

تجمع بزرگ اربعین حتی دشمنان را به حرف آورده تا جایی که خبرگزاری‌های بزرگ دنیا خبر تجمع ۲۰ میلیونی را مخابره کردند، به‌راستی این تجمع بزرگ مردمی عزت و عظمت دین اسلام را در دنیا بیشتر و دشمنان را نا امید کرده است.

به امید روزی که گروه‌های تکفیری و اربابان آنها نابود شده و پرچم پیروزی اسلام در تمام دنیا به اهتزاز در آید.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:فارس

 

اشتراک مطلب با :
, ,