تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۳:۲۵
کد خبر : 32632
مسئول امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول گفت:

سه هزار تن لیموشیرین از باغ های مرکبات دزفول برداشت شد

مسئول امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول گفت:سه هزار تن لیموشیرین در سال زراعی از سطح باغ های مرکبات این شهرستان برداشت شد.

سه هزار تن لیموشیرین از باغ های مرکبات دزفول برداشت شد

به گزارش دزنا۲۴”مسعود کرمی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: ۳۲۵ هکتار از باغ های مرکبات شهرستان دزفول به لیموشیرین اختصاص دارد که از این میزان ۲۵۰ هکتار بارور است.
وی با اشاره به اینکه برداشت لیموشیرین از سطح باغ های مرکبات شهرستان دزفول از مهر آغاز شده و تا آذر ادامه دارد گفت:تاکنون سه هزار و ۵۰۰ تن محصول لیموشیرین از سطح باغ های دزفول برداشت شده و پیش بینی می شود تا پایان زمان برداشت چهار هزار و ۴۰۰ تن محصول برداشت شود.
کرمی نژاد گفت:با توجه به اینکه سطح باغ های بارور لیموشیرین در دزفول امسال نسبت به پارسال افزایش یافته، امسال در برداشت این محصول افزایش خواهیم داشت.
وی گفت:پارسال سه هزار و ۵۰۰ تن محصول لیمو شیرین از باغ های دزفول برداشت شد.
مسوول امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول افزود: لیمو شیرین تولید دزفول به دلیل استفاده نشدن از سموم شیمیایی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و محصولی سالم است.
بیش از پنج هزار هکتار باغ مرکبات در دزفول وجود دارد که سالانه افزون بر ۷۵ هزار تن محصول از آنها برداشت می شود.
پرتقال، نارنگی، نارنج، لیمو شیرین، لمون، گریپ فروت، لیمو شیرین و لیمو ترش از جمله مرکبات دزفول است که در بین آنها پرتقال دزفول به خاطر کیفیت بالا معروف است.
بخشی از محصول مرکبات دزفول علاوه بر بازار مصرف داخل به کشورهای منطقه نیز صادر می شود.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,