تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۳:۱۹
کد خبر : 32628
رئیس آب و فاضلاب شوش گفت:

آبرسانی با تانکر از شوش به پایانه مرزی چذابه

رئیس آب و فاضلاب شوش گفت: آبرسانی با تانکر از شوش به گذرگاه و پایانه مرزی چذابه همچنان به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

آبرسانی با تانکر از شوش به پایانه مرزی چذابه

به گزارش دزنا۲۴”محمد رازقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: عملیات آبرسانی از چاههای شهر شوش برای زائران اربعین حسینی از ۱۳آبان شروع شده و تاکنون ۱۵۷ تانکر آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برابر با ۲ هزار متر مکعب به پایانه مرزی چذابه منتقل شده است.
وی گفت: روزانه به طور میانگین ۱۸ تانکر آب برای پخت و پز مواکب و سرویس های بهداشتی اطراف پایانه ارسال شده و تا هر آنچه نیاز باشد آبرسانی با تانکر انجام خواهد شد.
رئیس آب و فاضلاب شوش افزود: با وجود اینکه مسافت شهر شوش تا گذرگاه چذابه ۹۰ کیلومتراست است اما روزانه تا ۲۷۰ هزارلیتر آب آشامیدنی به کانون مرزی منتقل می شود.
وی با بیان اینکه انتقال با کمک استان های معین مازندران ، گیلان ، بوشهر ، قم و لرستان و شهرهای های دزفول ، اندیمشک ،ایذه ،باغملک ،اندیکا ،شوش و هفتکل انجام می شود افزود:آب ارسالی با تانکر تحت کنترل کیفی و آزمایشات میکروبی قرار گرفته و آب تانکر پس پلمپ به چذابه انتقال می یابد و تا پنج روز پس از اربعین ادامه خواهد داشت.
چندی پیش غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در بازدید از گذرگاه و پایانه مرزی چذابه وعده داد طرح آبرسانی از بستان به چذابه به طول ۳۰کیلومتر اربعین سال آینده اجرایی می شود.
به گزارش دزنا۲۴ با وجود اینکه آبرسانی به چذابه سالهاست با هزینه های زیاد با تانکر انجام می شود ولی هیچ کدام زائران اربعین حسینی با کمبود و قطعی آب رو به رو نبوده اند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,