تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۳:۳۰
کد خبر : 32612
معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری دزفول

اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال به توسعه زیر ساخت مخابراتی در دزفول

در سفر وزیر ارتباطات به دزفول ۳۰۰ میلیارد ریال به توسعه زیر ساخت های مخابراتی در مناطق صعب العبور سردشت و شهیون این شهرستان اختصاص یافت.

اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال به توسعه زیر ساخت مخابراتی در دزفول

عبدالحسین پوررکنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پیگیری و تلاش زیادی برای فراهم کردن زیرساخت های لازم در بخش های محروم سردشت و شهیون دزفول انجام شده افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر روز جمعه به دزفول بر توسعه زیر ساخت های مخابراتی در مناطق روستایی این شهرستان در ۲ بخش سردشت و شهیون تاکید کرد.
وی افزود:از ۲ ماه پیش عملیات نصب دکل و زیرساخت مخابرات در بخش های سردشت و شهیون با تامین ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده که امیدواریم با تامین اعتبار لازم در خردادماه سال آینده عملیات نصب دکل در این بخش ها انجام شود.
پوررکنی گفت:طبق برنامه ریزی انجام شده ۲۴ منطقه دزفول در برنامه توسعه شبکه مخابراتی قرار دارند که در نخستین گام ۶ نقطه عشایری با اعتباری افزون بر ۱۷۰ میلیارد ریال زیر پوشش قرار خواهند گرفت.
وی افزود:این مناطق شامل دهستان احمدفداله،دره کاید، فداله عمران ، ماشخوار،شوی،خرمیزان و سرسرداب هستند.
معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان دزفول اظهار کرد:با توجه به اینکه وزیر ارتباطات رئیس کمیسیون صادرات ایران و روسیه نیز می باشد در سفر دیروز ایشان به دزفول از کارخانه قارچ و مرکز گل و گیاه شمس آباد نیز دیدن کرد که با توجه به رضایت مندی وزیر ارتباطات امیدواریم اعتباری به این حوزه ها اختصاص یابد با صدور مجوز مرز هوایی ، صادرات این محصولات توسعه یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات همچنین روز گذشته در جریان بازدیداز دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در حوزه IT در این دانشگاه موافقت کرد.
بنابر این گزارش محمود واعظی در این دیدار همچنین با راه اندازی مرکز آپا (آگاهی‌رسانی، پشتیبانی، امداد برای آسیب ‌پذیری‌ها و حوادث امنیتی سایبری) موافقت کرد و در نشستی با حضور مسئولان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در خصوص مرکز دیتا سنتر شمال خوزستان ،‌ تجهیز مرکز محاسبات فوق سریع ، آزمایشگاه‌ و سایت رایانه دانشکده جدید برق و کامپیوتر، تجهیز اتاق سرور و مرکز تحقیقات رمز، تامین دسترسی به لینک دیتای جایگزین( فیزیک نظری IPM) و تخصیص پورت در مرکز آزادگان دزفول و امکان عقد قرارداد مستقیم با شرکت زیرساخت جهت لینک STM1، و مجوز Aggregator آموزشی به دانشگاه به عنوان تولیدکننده محتوا (cp) با همکاری ایرانسل در این دانشگاه تصمیم گیری شد./ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,