تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۷:۰۴
کد خبر : 32532

ویزا در مرز شلمچه صادر نمی شود

فرماندار ویژه خرمشهر با تاکید بر اینکه زائران به هیچ وجه بدون ویزا به مرز مراجعه نکنند، گفت: هیچگونه ویزایی در نطقه صفر مرزی صادر نخواهد شد.

ویزا در مرز شلمچه صادر نمی شود

به گزارش دزنا۲۴”ولی الله حیاتی در نشست هماهنگی کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین با بیان اینکه در سالهای ۹۲، ۹۳ و ۹۴ به ترتیب ۳۱۲ هزار، ۵۰۲ هزار و ۷۴۰ هزار نفر از مرز بین المللی شلمچه جهت زیارت اربعین عازم عتبات عالیات شدند، اظهار داشت: با توجه به رشد ۴۰ درصدی زائران از سال ۹۲ تا سال ۹۴ پیش بینی ما تردد حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از مرز شلمچه است.

وی با اشاره به صدور مجوز تردد دریایی از خرمشهر به بصره در سال ۹۳ گفت: در مرز شلمچه امکان تردد زائران از مرزهای جاده ای، ریلی و دریایی به سمت عتبات عالیات وجود دارد.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: با توجه به حجم زائران تاکنون ۲۵۰ موکب مردمی از میدان مقاومت تا نقطه صفر مرزی ساماندهی شدند که امکان اسکان روزانه ۱۵ هزار نفر را دارند.

وی با بیان اینکه بهره برداری از پایانه مرزی شلمچه بزرگ ترین طرح عمرانی در این نقطه مرزی است، عنوان کرد: پایانه مرزی شلمچه با ۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۳۲ گیت ورود و خروج زمینه عبور و مرور روزانه یکصد هزار نفر را مهیا کرده است.

حیاتی با بیان اینکه ۱۲ پارکینگ برای توقف خودروی زائران مهیا شده است، بیان کرد: این پارکینگ ها در اختیار بخش خصوصی جهت خدمت به زائران واگذار شده است.

وی اظهار داشت: برای بازگشت زائران به غیر از ریل باس مستقر در مسیر خرمشهر – شلمچه ۵ رام قطار جهت جابه جایی مسافران از خرمشهر به تهران در نظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه خرمشهر همچنین در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه زائران به هیچ وجه بدون ویزا به مرز مراجعه نکنند، عنوان کرد: هیچگونه ویزایی در نطقه صفر مرزی شلمچه صادر نخواهد شد.

انتهای پیام/۷۲۱

اشتراک مطلب با :
, , , , ,