تاریخ انتشار خبر: ۹ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۸:۱۶
کد خبر : 32509

بانک ها و ادارات شوش ملزم به مناسب سازی ورودی برای تردد افراد معلول شدند

بانک ها ، ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان شوش ملزم به مناسب سازی ورودی ساختمان برای سهولت تردد افراد معلول و سالخورده شدند.

بانک ها و ادارات شوش ملزم به مناسب سازی ورودی برای تردد افراد معلول شدند

به گزارش دزنا۲۴”فرماندار شوش روز شنبه در نشست مناسب سازی خیابان ها و معابر شهری که در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد افزود: مناسب ‏سازی تمام معابر به عنوان یک الزام شهری برای همگان ضرورت دارد.
رضا نجاتی با تاکید بر اینکه ورودی تمام اداره ها و دستگاه های اجرایی شهرستان باید مناسب سازی شوند گفت: به منظور تردد آسان افراد معلول و جانباز در ادارات و مکان های ادارای ضرورت دارد تا تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان نسبت به مناسب سازی ورودی ساختمان خود اقدام کنند.
نجاتی افزود: معابر، ساختمان های اداری، بانک ها و کلیه امکاناتی که کاربری عمومی دارند باید متناسب با تردد معلولان مناسب سازی شود.
وی گفت: مناسب سازی فقط برای معلولان و جانبازان نیست بلکه جمعیت سالمند نیز از این مناسب سازی بهره می برند و این نیازمند تلاش و همکاری همه جانبه دستگاهها است.
فرماندار شهرستان شوش اظهار کرد: رعایت نکردن قوانین مناسب سازی در سطح شهر مشکلات عدیده ای برای افراد معلول ، جانباز ، افراد کم توان و سالمند ایجاد کرده است.
نجاتی از اداره بهزیستی به عنوان دبیر کمیته مناسب سازی محیط شهری و اداری خواست ضمن شناسایی دستگاه های اجرایی که اصل مناسب سازی را رعایت نکرده اند با برنامه ریزی دقیق نظارت بر اجرای این طرح را در اولویت کاری خود قرار دهد.
وی بیان کرد: مناسب سازی فضاهای عمومی به رسمیت شناختن حقوق معلولان است چرا که این قشر جزئی از جامعه اند که دارای حقوق شهروندی ویژه ای می باشند.
نجاتی افزود: دستگاه هایی که تاکنون اقدام به مناسب سازی محیط اداری خود نکرده‌اند، ضروری است تا هرچه سریعتر نسبت به این موضوع با رعایت اصول مهندسی و فنی اقدام کنند.

انتهای یپام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , ,