تاریخ انتشار خبر: ۵ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۱:۴۶
کد خبر : 32471
فرماندار شوش گفت:

شکر کارخانه قندخوزستان پس از ۱۳سال تعطیلی آذرماه روانه بازار می شود

فرماندار شوش گفت: طبق تعهد و اعلام مجری طرح بازسازی و نوسازی کارخانه قند شوش، آذرماه امسال کار تصفیه شکر در این کارخانه آغاز و نخستین محموله چغندر قند کشاورزان نیز اردیبهشت ماه ۹۶ خریداری می شود.

شکر کارخانه قندخوزستان پس از ۱۳سال تعطیلی آذرماه روانه بازار می شود

به گزارش دزنا۲۴//کارخانه قند شمال خوزستان به عنوان یکی از کارخانه های بزرگ تولید شکر کشور پس از واگذاری به بخش خصوصی از سال ۱۳۸۲تعطیل شد.
تعطیلی این کارخانه بزرگ تولید شکر در شوش علاوه بر تشدید بیکاری در شمال خوزستان، موجب توقف کشت محصول چغندر قند در استان برای بیش از یک دهه شده بود.

رضا نجاتی فرماندار شوش عصر سه شنبه در جریان بازدید مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت از روند بازسازی کارخانه قند شوش در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، دولت اهتمام ویژه ای برای راه اندازی مجدد کارخانه قند شمال خوزستان دارد.

وی با اشاره به تعطیلی سیزده ساله این کارخانه گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی، دولت تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی مجدد کارخانه قند شوش تخصیص داده است.
نجاتی ادامه داد: با راه اندازی این کارخانه، شرایط اقتصادی، توسعه کشاورزی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان شوش فراهم خواهد شد.

رجبعلی صادقی مشاور وزیر صنعت،معدن وتجارت نیز به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: بر اساس قانون حمایت از صنایع، شرکت قند شوش در جهت بازسازی و نوسازی مجدد، در اختیار هیأت حمایت از صنایع ایران قرار گرفته است.

وی گفت: مدیر اجرایی که مسؤولیت کار بازسازی را برعهده دارد، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است که یکی از سازمان های تخصصی کشور به شمار می رود.
صادقی گفت: در طول مدت بازسازی این کارخانه از محل هدفمندی یارانه ها، تاکنون اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است؛ ضمن اینکه برای بازسازی کامل این کارخانه در مراحل بعدی نیز اعتبارات بیشتری تأمین خواهد شد.

وی، پیشرفت فیزیکی روند بازسازی را خوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با حمایت وزیر صنعت،معدن وتجارت، استاندار خوزستان، فرماندار شهرستان شوش، ریاست دادگستری و سایر مسؤولان با تأمین منابع مالی، این کارخانه بر اساس برنامه زمان بندی شده راه اندازی شود.

صادقی گفت: با راه اندازی کارخانه قند شوش بیش از ۲۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شمال خوزستان به زیر کشت چغندر قند خواهد رفت که اشتغال افراد زیادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم را به دنبال دارد و تأثیر اقتصادی زیادی برجای خواهد گذاشت که مصداق روشن و نمونه بارزی از اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

با راه اندازی مجدد کارخانه قند شمال خوزستان در شوش ۷۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم و بیش از یکهزار فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم در منطقه ایجاد و بار دیگر کشت چغندر قند در شمال استان خوزستان رونق خواهد گرفت.
کارخانه قند شوش در سال ۱۳۵۴ تأسیس و در سال ۱۳۶۳ به بهره برداری رسید.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,