تاریخ انتشار خبر: ۴ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۸:۵۴:۵۷
کد خبر : 32451
آصفی گفت:

فرماندار:کسب و کار در بازار خرده فروشی دزفول رو به گسترش است

فرماندار دزفول با بیان اینکه کسب و کار در بازار خرده فروشی این شهرستان رو به گسترش است گفت:با ساخت چند فروشگاه بزرگ ،ظرف سه سال آینده دزفول به قطب خرده فروشی بازار خوزستان تبدیل خواهد شد.

فرماندار:کسب و کار در بازار خرده فروشی دزفول رو به گسترش است

به گزارش دزنا۲۴ //حبیب اله آصفی روز سه شنبه در نشست برنامه ریزی و سرمایه گذاری شهرستان دزفول در سال جلسات فرمانداری افزود:چند هاپیرمارکت در دزفول احداث و راه اندازی شده و هایپر مارکت شهر آفتاب نیز در زمینی به وسعت ۵۴ هزار متر با سرمایه ۷۰۰میلیارد ریال آغاز شده که مجوز لازم برای راه اندازی آن نیز اخذ شده است .

وی افزود:با راه اندازی این هایپر مارکت زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر از شهروندان فراهم خواهد شد که با بهره برداری از آنها در سه سال آینده شهرستان دزفول به قطب خرده فروشی استان خوزستان تبدیل خواهد شد.

وی گفت:با وجود ظرفیت های مختلف در شهرستان دزفول ۷۰ درصد این شهرستان محروم است و از ابتدایی ترین امکانات توسعه ای محروم مانده که باید توجه ویژه ای به این مناطق شود.

آصفی با اشاره به حمایت بنیاد برکت دزفول از مناطق محروم دزفول گفت:احداث ۲ موزه،۱۰۰ مدرسه ،کمک به راه اندازی پروازهای فرودگاه دزفول از جمله کمک های بنیاد برکت در جهت محرومیت زدایی از شهرستان دزفول بوده که قابل تقدیر است.

وی به فعالیت های انجام شده در زمینه توسعه فرودگاه دزفول گفت:با تلاش صورت گرفته و دستور مقام معظم رهبری ،بعد از ۱۳ سال هشت هکتار برای ترمینال فرودگاه دزفول اختصاص یافت که امیدواریم با توسعه ترمینال و تعیین مرز هوایی شاهد افزایش صادرات منطقه شمال خوزستان باشیم.

فرماندار دزفول اظهار کرد:در حال حاضر روزانه بیش از ۲ هزار نفر از طریق فرودگاه دزفول جابجا می شوند و پرواز مشهد نیز راه اندازی شده است که طبق برنامه های صورت گرفته تا پایان آبانماه نیز پرواز کیش از طریق فرودگاه دزفول برقرار خواهد شد.

وی به دیگر فعالیت های اقتصادی شهرستان دزفول در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: کارخانه تولید لوازم پزشکی باند و استریل با ظرفیت تولید یکهزار و ۵۰۰ تن باند پانسمان و یک هزار و ۵۰۰ تن گاز استریل با ۵۰ میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در حال راه اندازی است که ۸۰ درصد محصولات این کارخانه صادر و ۲۰ درصد دیگر به مصرف داخلی می رسد.

وی آغاز ساخت بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی ،بیمارستان ۹۶ تخته تامین اجتماعی با ۸۰۰ میلیارد ریال و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و نیز بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی تخصصی حکمت با یکهزارو ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ۱۰ اتاق عمل را از دیگر فعالیت های درمانی و عمرانی این شهرستان برشمرد و گفت:در مجموع بیش از ۲۵۰ هزارمیلیارد ریال در سالهای اخیر سرمایه گذاری اقتصادی در دزفول صورت گرفته که این فعالیت ها با وجود کارشکنی بسیار و شیطنت های برخی افراد سیاسی انجام شده است.

آصفی احداث برج طاووس را از دیگر فعالیت های انجام شده در دزفول بیان کرد و گفت: ساخت این طرح از ۲ هفته پیش آغاز شده و تاکنون برای ۷۰ نفر اشتغالزایی کرده است و تا پایان امسال برای حدود ۷۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

وی افزود:یکی دیگر از سرمایه گذاران دزفول حاضر است بیمارستان ۵۰ تخت خوابی در یکی از مناطق بخش مرکزی دزفول احداث کند که نیاز به ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره دارد که امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی به تسهیلات مورد نیاز دست یابد.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول اظهار کرد:یکی دیگر از تولید کنندگان دزفول توانایی تولید پودر پیاز را دارد که قرار شده یکهزار مترمربع زمین در اختیار این فرد گذاشته شود تا با توجه به انبوه تولید پیاز در این شهرستان شاهد اشتغالزایی در این زمینه باشیم.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,