تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۵:۱۹
کد خبر : 32399
علی کرمی گفت:

حمایت دولت از کشت کلزا در دزفول

معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به رتبه نخست این شهرستان در تولید محصول کلزا در کشور گفت:کشت این محصول با ارائه تسهیلات حمایتی از سوی دولت در دزفول آغاز شده است.

حمایت دولت از کشت کلزا در دزفول

به گزارش دزنا۲۴//علی کرمی روز چهارشنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:کشت کلزا در سطح چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دزفول آغاز شده که چهار هزار هکتار به کشت آبی و ۵۰۰ هکتار به کشت دیم اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشت آبی محصول کلزا در دزفول آغاز شده است گفت:با توجه به اهمیت کشت دانه های روغنی و حرکت به سمت خودکفایی تولید روغن،کشت کلزا بعنوان یکی از برنامه های محوری و استراتژیک در دستور سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان و شهرستانهای تابعه قرار گرفته است.

وی گفت:با توجه به سیاست های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر حمایت از کشت دانه های روغنی تمهیدات و تسهیلات ویژه ای در سال زراعی ۹۶-۹۵ برای کشت کلزا در نظر گرفته شده که شامل بیمه فراگیر و رایگان کشت کلزا ،تامین مقداری از نهاده های کشاورزی از جمله سمم علف کش به صورت یارانه ای و تسهیلات بانکی با بهره نسبتا پائین می باشند.

کرمی اظهار کرد:برنامه ریزی مدونی نیز برای خرید محصول کلزای کشاورزان صورت گرفته و محصول تولیدی بصورت تضمینی با قیمت هر کیلوگرم ۲۷هزار و ۸۳۰ ریال از کشاورزان خریداری می شود.
معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول از کشاورزان خواست جهت بهره مندی از تسهیلات یادشده و اثر بخشی آن در تناوب زراعی و تولید محصول بیشتر به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.
شهرستان دزفول رتبه نخست کشور را در تولید محصول کلزا دارد.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,