تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۳:۴۰
کد خبر : 32380
شهردار دزفول گفت:

توقف روند اجرای طرح عمرانی قائم دزفول به دلیل کمبود اعتبار

شهردار دزفول گفت:روند اجرای طرح عمرانی قائم به دلیل کمبود اعتبار و مشکل نقدینگی این شهرداری متوقف شده است.

توقف روند اجرای طرح عمرانی قائم دزفول به دلیل کمبود اعتبار

به گزارش دزنا۲۴”اجرای طرح قائم حدفاصل خیابان های شریعتی و طالقانی دزفول با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال اواخر سال ۹۰ در دزفول آغاز شد و طبق برنامه می بایست پس از پنج سال ، امسال به بهره برداری برسد.
این طرح شامل یک خیابان زیر گذر و پارکینگ به ظرفیت ۴۰۰ دستگاه خودرو می باشد که شهرداری دزفول از آن به عنوان بهترین طرح اجرایی در راستای بهسازی بافت فرسوده نام می برد.
محمدرضا کرمی نژاد در خصوص مشکل طرح قائم گفت: طرح قائم در حال حاضر ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به دلیل کمبود اعتبار تعطیل شده و در حال حاضر تنها شرکت نیک تابان در حال فعالیت است و مابقی پیمانکاران دست از کار کشیده اند.
وی افزود:شهرداری دزفول برای حل این مشکل از بانک شهر تقاضای تسهیلات بانکی کرده و وثیقه گذاری نیز انجام شده و مقرر شد در هفته جاری ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی این بانک به شهرداری دزفول پرداخت کند تا روند اجرای این طرح مجددا از سر گرفته شود.
وی گفت:برای تکمیل این پروژه ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم با جذب این تسهیلات و شروع بکار دوباره این طرح بالای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.
شهردار دزفول اظهار کرد:در شورای شهر نیز پیش فروش این طرح از طریق پیمانکار تصویب شده که در مرحله مناقصه است و در صورت انتخاب پیمانکار برای پیش فروش واحدها در کنار تسهیلات بانکی پیش بینی می شود این طرح عمرانی حداکثر تا یکسال آینده به مرحله بهره برداری برسد.
کرمی نژاد گفت:طبق برنامه زمان بندی این طرح می بایست تا پایان سال ۹۵ به مرحله بهره برداری برسد که با مشکل اقتصادی پیش آمده با ۶ ماه تاخیر بهره برداری خواهد شد .
وی در خصوص خسارت وارده به بخشی از بافت تاریخی دزفول در محدوده اجرای طرح قائم در هسته مرکزی این شهر نیز گفت:فقط خانه خلیلک در مسیر پروژه قائم تخریب شده که آن هم بیش از ۳۰ متر خارج از طرح واقع شده و به دلیل برخی سهل انگاری ها تخریب شده است که شهرداری در نظر دارد با همکاری سازمان نوسازی و بهسازی نسبت به بهسازی و ترمیم این خانه تاریخی اقدام کند.
شهردار دزفول در خصوص پروژه غیرهمسطح یعقوب لیث نیز گفت:در حال حاضر این پروژه حدود ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با وجود مشکل نقدینگی روند اجرای آن در حال پیشرفت است.
وی گفت:طبق گفته مدیر پروژه قطعات مورد نیاز پل این تقاطع غیر همسطح از گمرک بندرعباس ترخیص شده و بزودی در محل نصب خواهند شد.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,