تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۱:۰۶
کد خبر : 32377
رئیس اداره محیط زیست دزفول:

اجرای طرح جامع آلودگی هوا در این شهرستان ضروری است+عکس

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول ابراز امیدواری کرد با همکاری مسئولان و تامین اعتبار مورد نیاز طرح جامع آلودگی هوا در دزفول اجرا شود تا شاهد کنترل آلودگی در این شهرستان باشیم.

اجرای طرح جامع آلودگی هوا در این شهرستان ضروری است+عکس

به گزارش دزنا۲۴”فرهاد قلی نژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت باید طرح جامع کاهش آلودگی هوا اجرا شود که با اجرای این طرح میزان آلودگی هوا در بخش صنایع ، آلودگی ناشی از مصرف بنزین و سایر آلودگی ها ثبت و کنترل خواهند شد.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دزفول ۱۰ روز آلوده ناشی از غلظت گرد و غبار را سپری کرده است افزود:فروردین و تیرماه جزء ماههایی بودند که میزان غلظت ذرات معلق در هوا کمتر از حد استاندارد بوده و شهروندان دزفولی در این ۲ ماه از هوای پاک بهره مند بوده است.
قلی نژاد با اشاره به اینکه یک روز از شهریور ماه هوای دزفول آلوده بوده است گفت: دستگاه سنجش آلودگی هوای اداره حفاظت محیط زیست دزفول تجهیز شده به طوریکه علاوه بر منوکسیدکربن ،ذرات کوچکتر از ۲ میکرون را نیز اندازه گیری می کند.
وی از راه اندازی دومین دستگاه سنجش آلودگی در مرکز شهر دزفول خبر داد و گفت:این دستگاه به منظور اندازه گیری آلودگی ناشی از دود خودروها و از طریق سهمیه نفت تهیه وبزودی در مرکز شهر دزفول نصب می شود .
وی در خصوص جمع آوری زباله های روستای شیرین آب دزفول نیز گفت:شهرداری حمزه اقدام به جمع آوری زباله های این شهر می کند ولی زباله های روستای شیرین آب در حوالی شهر توسط اهالی دفع می شوند و به محل دفن زباله ها در ماهور برنجی منتقل نمی شوند.

انتهای پیام /۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,