تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۷:۲۰
کد خبر : 32356

آیین شام غریبان در شوش برگزار شد

آیین شام غریبان اسرای دشت کربلا و عاشورای حسینی همزمان با شب شهادت سرور و سالار شهیدان درحرم مطهر حضرت دانیال نبی (ع) وحرم دعبل خزاعی شوش برگزار شد.

آیین شام غریبان در شوش برگزار شد

به گزارش دزنا ۲۴//همزمان با شام غریبان امام حسین (ع) عاشقان سرور و سالار شهیدان در شهرستان شوش با روشن کردن شمع به نوحه سرایی و عزاداری پرداخته و در عزای مولای مظلوم خود گریستند.
در این مراسم حزن انگیز سوگواران حسینی ،شیفتگان سیدالشهداء و دلسوخته گان حسین ابن علی (ع) با روشن کردن شمع درحرم مقدس حضرت دانیال نبی (ع)،حرم دعبل خزایی (ع)وعبدالله بن علی (ع)،میدان تعزیه،گلزار شهدا در سوگ شهدای کربلا و مظلومیت اسرای عاشورا و غم غربت زینب کبری (س) عزاداری کرده و اشک ماتم ریختند.
مردم متدین اعم از زن و مرد، پیر و جوان خالصانه با برپایی دسته های عزاداری در نقاط مختلف این شهر در این شب ماتم و عزا به سوگواری پرداختند.

کودکان و نوجوانان شمع به دست ، آتش زدن خیمه ها و نمایش به اسارت بردن اهل بیت امام (ع) از جمله برنامه های شام غریبان امام حسین (ع) در شهرستان شوش بود.
عزداران در این مراسم معنوی که بصورت گسترده در اکثر مناطق شهر و روستاها برگزار شد با عقلیه بنی هاشم و پیام رسان کربلا حضرت زینب کبری (س) و قافله اسرای دشت نینوا همدردی کردند.
همچنین هیات های عزاداری در طول مسیرهای منتهی به حرم مطهر حضرت دانیال نبی (ع) وحرم مطهر دعبل خزاعی و خیابان ها به مرثیه خوانی و نوحه خوانی پرداختند .
مراسم شام غرییان امام حسین (ع) از برنامه های خاصی است که همزمان با نماز مغرب و عشا در شامگاه روز عاشورا با حضور گسترده مردم ولایتمدارشوش آغاز و تا ساعاتی ادامه دارد.

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,