تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۲:۳۷
کد خبر : 32318
رئیس ستاد امر به معروف دزفول:

احیای امربه معروف و نهی از منکر ضامن سلامت اداری است

رئیس ستاد اجرایی امربه معروف و نهی از منکر دزفول با تاکید بر اجرای این فریضه الهی در جامعه گفت:احیای امربمعروف و نهی از منکر ارتباط مستقیمی با سلامت اداری و سازمانی دارد.

احیای امربه معروف و نهی از منکر ضامن سلامت اداری است

به گزارش دزنا۲۴”حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در آئین تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره های دزفول در سالن ارشاد اسلامی این شهر افزود:امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای است که در همه حال و همه جا بر همه واجب است و احیای آن موجب تضمین سلامت نظام اداری می شود.
وی گفت:از دیدگاه اسلام،سلامت اداری به معنای رعایت قوانین و مقررات و ارزش های اسلامی است و هرکس از آنها تخطی کند مانند این است که ارزش های شرعی را ضایع کرده است.
امام جمعه موقت دزفول به عوامل موثر در سلامت نظام اداری اشاره کرد و گفت: اعتقاد،مدیریت اخلاقی در مسایل درون سازمانی و برون سازمانی از عوامل موثر در سلامت نظام اداری اند و مدیر هر دستگاه اجرایی باید بتواند فضای سیاسی،قضایی ، اجتماعی و اقلیمی حوزه فعالیت خود را به خوبی کنترل کند.
حجت الاسلام بیگدلی عالم بودن،قوت قلب داشتن، بینش ، بصیرت و اخلاص را از خصوصیات مدیر قوی دانست و گفت:اقامه حق و دفع باطل نیاز اساسی جامعه است که همه اقشار جامعه باید در این امر سهیم باشند .
وی پیشگیری از فعالیت های ناسالم سازمانی،منع بخشش اموال عمومی،تاثیر پذیری از فرهیختگان و کارگزاران ،برخورد قاطع با نزدیکان متخلف را از دیگر خصوصیات مدیران اجرایی دانست .
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول نیز در این آئین ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته امربمعروف و نهی از منکر گفت:دستگاه های اجرایی نقش مهمی در ترویج این فریضه الهی دارند و می توانند الگویی برای دیگر کارکنان باشند.
سرهنگ عبدالامیر محتشمی راد به وظیفه سنگین مسئولان در احیای این فریضه الهی اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود با احیای امر بمعروف و نهی از منکر بتوانیم جامعه را در مسیر سعادت و کمال پیش بریم و به اهداف عالی که مدنظر تشکیل جامعه اسلامی است دست یابیم.
در این آئین که با شعر خوانی و مداحی همراه بود از فعالان امربه معروف و نهی از منکر دزفول در حوزه ادارات و سازمان های دولتی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام /۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , ,