تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۸:۴۱
کد خبر : 32277
معظم فر گفت:

سازمان آتش نشانی دزفول با کمبود امکانات و نیروی انسانی مواجه است

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول گفت:با وجود حمایت های ویژه دستگاه های ذیربط از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی،این سازمان برای انجام ماموریت های امداد و نجات با کمبود نیروی انسانی و امکانات مواجه است.

سازمان آتش نشانی دزفول با کمبود امکانات و نیروی انسانی مواجه است

به گزارش دزنا۲۴//عبدالحسین معظم فر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار بما افزود:با وجود حمایت های ویژه شهرداری و شورای شهر دزفول و فعالیت پنج ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر دزفول این سازمان همچنان نیازمند کمک بیشتر مسئولان جهت تامین امکانات ، خودرو و نیروی انسانی است.

وی افزود:خودروهای آتش نشانی دزفول از دوران جنگ بوده و بیش از ۳۰ سال عمر می کنند و برای انجام فعالیت ها و عملیات های امداد ونجات نیاز به توجه ویژه مسئولان به این سازمان احساس می شود .

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول اظهار کرد:هر ایستگاه آتش نشانی که بهره برداری می شود برای ارائه خدمات بهتر نیازمند نیروی انسانی ، امکانات و خودرو است تا بتواند هنگام بروز حوادث ،بهترین خدمات را ارائه کرد و از خسارت جانی و مالی بکاهد.

معظم فر گفت: با توجه به وسعت حوزه فعالیت آتش نشانی در دزفول و نیازهای موجود ،نیروی انسانی مورد نیاز سازمان آتش نشانی نیز باید تکمیل شود تا آتش نشانی فعال و پویایی داشته باشیم.

وی در خصوص تمرین امداد و نجات مشترک آتش نشانی و هلال احمر دزفول نیز گفت: تمرین امداد ونجات آتش نشانی و هلال احمر بر اساس امضای تفاهم نامه بین این ۲ سازمان در محدوده پل سوم و بقعه رودبند برگزار شد .

وی هدف از اجرای این تمرین امداد و نجات را معرفی فعالیت های سازمان آتش نشانی برشمرد و گفت:آتش نشانی با اجرای این تمرین آمادگی خود را به نمایش گذاشت و پرسنل آتش نشانی نشان دادند به همراه جمعیت هلال احمر می توانند در حد توان و امکانات انجام وظیفه کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول افزود:در این تمرین که با همکاری ۵۰ نفر از پرنسل آتش نشانی و هلال احمر دزفول انجام شد عملیات فرود و صعود از پل سوم به صورت نمادین انجام شد و ناجیان غریق آتش نشانی که در محدوده علی کله مستقر بودند به نجات مصدوم فرضی پرداختند.

خارج کردن انگشتر از انگشت یک فرد مصدوم ،اطفای حریق و مداوای فرد مصدوم و انتقال به بیمارستان بخش هایی از تمرین مشترک آتش نشانی و هلال احمر دزفول بود.
۷ مهرماه در تقویم رسمی کشور به نام روز آتش نشانی وایمنی ثبت شده است

انتهای پیام//۸۱۲
منبع//ایرنا

اشتراک مطلب با :
, ,