تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۳:۵۳
کد خبر : 32241
مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:

۲۵ تن مواد غذایی غیرقابل مصرف طی امسال در شمال خوزستان معدوم شد

مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵ تن مواد غذایی غیرقابل مصرف از جمله انواع دوغ ، ترشی و دیگر مواد غذایی که فساد میکروبی داشتند در شهرهای شمال خوزستان جمع آوری و معدوم شدند.

۲۵ تن مواد غذایی غیرقابل مصرف طی امسال در شمال خوزستان معدوم شد

به گزارش دزنا۲۴”علی افشه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود:از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ هزار و ۸۸۲ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی و ۶ هزار مورد بازرسی از اماکن عمومی شهرهای دزفول ،شوش و گتوند انجام شده است.
وی به کلرسنجی ۱۳۸ هزار مورد آب شرب شبکه های آبیاری شمال خوزستان طی امسال خبر داد و گفت:در این مدت پنج هزار و ۴۰۰ مورد از شبکه های آب آشامیدنی نمونه برداری میکروبی صورت گرفته است ضمن اینکه ۱۴۰ مورد شکایت از طریق سامانه ۱۹۰ دریافت شده است که به آنها رسیدگی شد.
مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول به نمونه برداری از یک هزار و شش مواد غذایی فروشگاه ها در سال جاری در شهرهای شمال خوزستان اشاره کرد و گفت: همچنین در این مدت ۶۳۹ مورد نمونه برداری نان صورت گرفت که میزان جوش شیرین و میزان نمک مورد استفاده در نان بررسی و ۲۳ نانوایی به دلیل رعایت نکردن مقررات در میزان مصرف جوش شیرین و نمک به مدت یک هفته تعطیل شدند .
افشه گفت:استخرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول هفت مورد می باشند که از ابتدای امسال تاکنون ۸۵بار مورد بازرسی قرار گرفتند که نتایج آنها مطلوب بود.
وی به صرف ۶۰ میلیون ریال برای ۲۰ نمونه پایش باقی سموم از شبکه های آبیاری آب آشامیدنی شمال خوزستان نیز اشاره کرد و گفت:نتایج این پایش نیز مطلوب اعلام شد.
افشه در خصوص مصوبات شورای سلامت شهرهای شمالی خوزستان نیز گفت:۶۶ درصد مصوبات شوراهای سلامت این شهرها اجرایی شده است .
وی به صرف ۱۰۰ میلیون ریال جهت پشتیبانی ،خرید و تجهیز آزمایشگاه های آب وفاضلاب ،صرف ۴۵۰ میلیون ریال جهت خرید و تجهیز مراکز ترک دخانیات و صرف بیش از ۲ میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات بازرسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز اشاره کرد .
مدیر کل بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی دزفول از شهروندان خواست هر گونه شکایت بهداشتی را شبانه روز به سامانه ۱۹۰ گزارش کنند.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , , , ,