تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۵ | ۲۳:۴۹:۵۵
کد خبر : 32204
نماینده دزفول:

ساخت بیمارستان جدید دزفول گامی مهم در راستای تامین زیرساخت های درمانی در این شهرستان است+عکس

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی جدید یازهرا(س) دزفول را بسیار ارزشمند دانست و گفت: با ساخت این بیمارستان بخش زیادی از کمبود شدید تخت بیمارستانی در دزفول برطرف می شود.

ساخت بیمارستان جدید دزفول گامی مهم در راستای تامین زیرساخت های درمانی در این شهرستان است+عکس

به گزارش دزنا۲۴”عباس پاپی زاده عصر پنجشنبه در آیین آغاز عملیات ساخت بیمارستان ۴۰۰تختخوابی یازهرا با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان هیچگونه سرمایه گذاری دولتی در شهرستان دزفول صورت نگرفته است افزود:با وجود نقش آفرینی بی نظییر مردم این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس ، دزفول همچنان از ضعف زیر ساخت ها در بخش های مختلف رنج می برد.
وی در ادامه با بسیار ضعیف توصیف کردن شاخص های توسعه ای در شهرستان دزفول ابراز کرد: از ۴۵۶ روستای دزفول تنها ۹۸ روستا از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار بوده ضمن اینکه ۷۰ درصد خاک شهرستان دزفول از حداقل امکانات مانند آب، جاده و مخابرات بی بهره است.
سیدعلی صدرالسادات معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این آیین ساخت بیمارستان جدید یازهرا دزفول را در راستای تحقق وعده وزیر بهداشت به مردم مقاوم دزفول در سفر مردادماه پارسال به این شهرستان برشمرد و گفت: ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی یازهرا(س) دزفول به عنوان بزرگترین و مدرن ترن بیمارستان شمال خوزستان خدمتی بزرگ وتحولی عظیم در حوزه بهداشت و درمان در شمال خوزستان رقم می زند.
وی افزود: پیگیری جدی در سطح وزارت بهداشت در حال انجام است تا بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی دزفول در کم ترین زمان و به بهترین و مدرن ترین شکل به بهره برداری برسد.
حسین کوشا مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور ماهر، طراح این بیمارستان نیز در این آیین گفت: بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی یازهرا(س) دزفول بزرگترین و مدرن ترین بیمارستان شمال خوزستان است که در طراحی آن فناوری های نوین دیده شده است.
وی با اشاره به بررسی های دقیق و کارشناسی بر روی نیازهای آموزشی و بهداشتی منطقه ادامه داد: این بیمارستان با توجه به اهداف و نیازمندی های پنج و ۱۰ سال آینده در حوزه آموزش و بهداشت منطقه طراحی شده است.
کوشا مجموع کل تخت های این بیمارستان را ۴۰۶ تخت اعلام کرد و گفت: ۱۸ تخت اتاق عمل، ۴۰ تخت اورژانس، ۱۶ تخت سی سی یو، ۱۶ تخت میانی سی سی یو و نیز ۳۲ تخت آی سی یو، ۸ تخت ان آی سی یو و ۸ تخت مراقبت های ویژه از تخت های این بیمارستان است.
گام نخست بیمارستان آموزشی درمانی یازهرا دزفول با مشارکت بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان در مدت ۲ تا سه سال ساخته می شود.

انتهای پیام/۷۲۱

منبع:ایرنا

اشتراک مطلب با :
, , ,